تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

آموزش و پرورش زمینه آشنایی دانش آموزان با فضای کار و تولید را فراهم کند

  • کد خبر : 5448
  • ۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۰
آموزش و پرورش زمینه آشنایی دانش آموزان با فضای کار و تولید را فراهم کند

آموزش و پرورش زمینه آشنایی دانش آموزان با فضای کار و تولید را فراهم کند

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه باید بسترهای لازم برای پرورش خلاقیت های دانش آموزان فراهم شود، گفت : آموزش و پرورش استان یک برنامه منظم برای بازدید دانش آموزان از واحدهای تولیدی در نظر بگیرد تا دانش آموز با فضای کار و تولید آشنا شود

 

به گزارش الوند _ بهمن امیری مقدم  در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمانشاه اظهار داشت : معلمانی که در مدارس به کار گرفته می شوند باید در ابعاد مختلف علمی، فرهنگی و شخصیتی، صلاحیت علم آموزی به دانش آموزان را داشته باشد.

وی با بیان اینکه یک معلم می تواند در شکل گیری رفتارهای اجتماعی، کیفیت یادگیری یک دانش آموز بسیار موثر باشد، از آموزش و پرورش خواست که بر فعالیت مدارس غیرانتفاعی نظارت ویژه داشته باشد.

رییس شورای آموزش و پرورش استان کرمانشاه یاد آور شد : باید یک استعدادیابی مناسب در مدارس صورت بگیرد و بسترهای لازم برای پرورش خلاقیت های دانش آموزان فراهم شود.

امیری مقدم افزود: کرونا و تعطیلی مدارس به نشاط و شادابی دانش آموزان لطمه زده و باید با برگزاری برنامه های فرهنگی مناسب ،این نشاط را دوباره در دانش آموز زنده کنیم

 

وی ادامه داد : می طلبد آموزش و پرورش  یک برنامه منظم برای بازدید از واحدهای تولیدی در نظر بگیرد تا دانش آموز با فضای کار و تولید آشنا شوند چرا که  فرهنگ کار در کرمانشاه بسیار ضعیف است و لازم است دانش آموزان از همان مقطع دبستان نسبت به فرهنگ کار و تولید شناخت پیدا نمایند.

استاندار کرمانشاه خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش می تواند با تغییر کاربری مناسب فضاهای راکد و مازاد و فروش آن ها، اعتبار لازم برای اجرای برنامه های مختلف آموزشی را تامین کند و ما انتظار داریم تا جلسه بعدی شورا، این اماکن مازاد معرفی و تعیین تکلیف شوند.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه تاکید کرد: باید حیاط تمام مدارس در ساعات غیر اداری در اختیار ورزش محلات گذاشته شود و تا به نشاط جوانان و سلامت آن ها کمک کند.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5448