تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
0

۲ پیشنهاد استاندار کردستان به فعالان اقتصادی

  • کد خبر : 7981
  • ۱۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۲
۲ پیشنهاد استاندار کردستان به فعالان اقتصادی

۲ پیشنهاد استاندار کردستان به فعالان اقتصادی 

استاندار کردستان در نشستی صمیمی با فعالان اقتصادی این استان با بیان دو پیشنهاد موثر شامل ایجاد بنیاد توسعه و پیشرفت و تاسیس شرکت توسعه سرمایه گذاری استان کردستان آنان را به مشارکت فعالانه تر در پیشرفت و توسعه این استان دعوت کرد.

 

به گزارش الوند _ اسماعیل زارعی کوشا در مراسم تجلیل از تلاشگران عرصه اقتصادی استان کردستان بیان داشت : ایجاد بنیاد توسعه و پیشرفت استان با مشارکت فعالان بخش خصوصی و همه کردهای ساکن در دیگر نقاط کشور و جهان می‌تواند به پیشران رشد اقتصادی استان تبدیل شود.

 

وی از تاسیس شرکت توسعه سرمایه گذاری استان کردستان به عنوا ن دومین راهکار جهت تجمیع سرمایه‌های کوچک و به سرانجام رساندن کارهای بزرگ نام برد و گفت: ما باید تا جایی‌که به خودمان مربوط است  فرصت‌ها را غنیمت بشماریم که در این میان تعامل دولت و بخش خصوصی جزو فرصت هایی است که باید از آن به نحو مطلوب بهره برد.

 

 

استاندار کردستان اظهار داشت : هرکس با هر نیّت و عنوانی باعث از دست رفتن فرصت‌ها شود به مردم کردستان خیانت کرده و مخاطب آن تنها یک شخص خاص نیست لذا در دوره خدمتگزاری خود اعتقاد دارم که باید بخش خصوصی و دیگر دلسوزان استان حضور پر رنگ و موثر فارغ از هر نوع دسته بندی سیاسی داشته باشند و همه نیروها در کنار یکدیگر قرار بگیرند.

 

نماینده عالی دولت در کردستان با بیان اینکه بسیاری از فرصت‌های اعتلا و پیشرفت استان در گذشته قربانی رقابت‌های سیاسی شده است، یاد آور شد: یکی از راه‌های معدود برای توسعه اقتصادی، سرمایه گذاری و جذب سرمایه‌گذاران قابل و توانمند است که در همین راستا یک به یک صندوق های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف شده اند که در ۱۰ شهرستان‌ استان  یک سرمایه گذاری بزرگ انجام دهند، که این مهم در حال انجام است.

 

زارعی کوشا خاطر نشان کرد :سال گذشته کردستان در قانون بودجه در ردیف ۲۴ کشور قرار داشت اما امسال به رتبه ۱۴ رسیده و توانسته‌ایم سهم بیشتری از بودجه را به خود اختصاص دهیم بنابر این اگر با حضور فعالان بخش خصوصی استان و همراهی و عنایت دولت نتوانیم گره‌های استان را یکی پس از دیگری باز کنیم باید گفت که مشکل از خود ما است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7981