تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
0

۲۳ واحد تولیدی راکد استان ایلام در ۶ ماهه نخست  سال‌جاری احیا و یا افزایش ظرفیت داشته است

  • کد خبر : 8733
  • ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۵
۲۳ واحد تولیدی راکد استان ایلام در ۶ ماهه نخست  سال‌جاری احیا و یا افزایش ظرفیت داشته است

۲۳ واحد تولیدی راکد استان ایلام در ۶ ماهه نخست  سال‌جاری احیا و یا افزایش ظرفیت داشته است

استاندار ایلام با بیان اینکه یکی از مهمترین رویکردهای دولت سیزدهم و مدیریت ارشد استان احیای واحد های راکد است، گفت: طی شش ماهه نخست سال جاری ۲۳ واحد تولیدی راکد استان، احیا و یا افزایش ظرفیت داشته است.

 

به گزارش صنعت _ دکتر حسن بهرام‌نیا در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ایلام اظهار داشت: یکی از مهمترین رویکردهای دولت سیزدهم و مدیریت ارشد استان، احیای واحد‌های راکد و نیمه‌فعال بوده که در این راستا نهضت احیای واحد‌های راکد با همین هدف در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی اظهار کرد: به همین منظور، هدف‌گذاری برای احیا ۳۹ واحد راکد و نیمه فعال و همچنین افزایش ظرفیت واحد‌های تولیدی، طی سال جاری در دستور کار قرار گرفته که در ۶ ماهه اول سال جاری تعداد ۲۳ واحد احیا و یا افزایش ظرفیت صورت گرفته است.

 

دکتر بهرام‌نیا افزود: از این ۲۳ مورد، ۸ واحد تولیدی راکد احیا و ۱۵ واحد تولیدی نیز افزایش ظرفیت داشته‌اند که منجر  به اشتغالزایی ۱۲۲ نفر شده است، ۱۶ واحد باقیمانده نیز در ۶ ماهه دوم سال‌جاری احیا یا افزایش ظرفیت خواهند داشت.

 

استاندار ایلام با تأکید بر اینکه به‌منظور روشنگری و اطلاع‌رسانی به افکار عمومی، همه طرح‌ها راستی‌آزمایی می‌شوند، ادامه داد: به مدیران اعتماد داریم لکن در جلسات باید از کلی‌گویی پرهیز و در کارگروه‌ها شفاف، گویا و مبرهن، مردم در جریان اقدامات انجام گرفته قرار گیرند.

 

وی با بیان اینکه واحد راکد احیا شده به واحدی اطلاق می شود که دارای محصول باشد، گفت: هفته آینده به‌همین منظور جلسه ویژه بررسی آخرین وضعیت واحد‌های تولیدی، راکد، نیمه فعال و واحدهایی که افزایش ظرفیت داشته‌اند، بررسی و تصمیمات لازم در جهت هدف‌گذاری در ۶ ماهه دوم سال در این جلسه اتخاذ خواهد شد.

 

استاندار ایلام با تأکید بر کاهش فرآیند صدور مجوز‌ها گفت: به‌منظور تسریع در صدور مجوز و برند مورد‌نیاز شرکت‌ها، از طریق سامانه نمایندگی مالکیت معنوی اقدام کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین نیازهای استان در حوزه سرمایه‌گذاری در بخش تولیدات محلی و سوغات است و حمایت‌های لازم هم در این راستا انجام خواهد گرفت.

 

استاندار ایلام، رونق تولیدات محلی و سوغات را از مهمترین اولویت‌های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برشمرد و یادآور شد: علاوه بر همراهی دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها نیز در این زمینه مساعدت لازم را هم خواهند داشت.

 

دکتر بهرام‌نیا با انتقاد از کیفیت توزیع میوه شب عید، شرط ادامه همکاری و مساعدت برای رفع مشکلات سردخانه را توزیع میوه باکیفیت عنوان کرد و گفت: لازم است با نظارت‌های کافی از توزیع میوه نامرغوب جلوگیری شود، لذا از هم‌اکنون باید تمهیدات لازم در جهت تهیه و توزیع میوه مرغوب در بازار اندیشیده شود.

 

در پایان این جلسه صاحبان واحد تولیدی، صنعتی با حضور مسئولین اجرایی استان هر یک به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند و موضوعاتی شامل درخواست سرمایه در گردش، بدهی معوق بانکی، برق و گاز از جمله مشکلات این واحدها بود که پس از بحث و بررسی تصمیماتی اتخاذ و به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شد.

 

در ادامه پیگیری و حل موانع آغاز عملیات طرح تولید تخم‌مرغ محلی در ملکشاهی، سردخانه ۲ هزار تنی در ایلام، طرح تولید مربا و ارده، واحد شیرینی محلی و کله‌کنجی، شرکت تطهیر گران ثمین، شرکت کشتارگاه زرین مرغ سیمره از جمله مسائل مطرح شده در این جلسه بود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8733