تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
0

گسترش کانون‌های زبان در شهرستان‌ها در دستور کار قرار گیرد

  • کد خبر : 8081
  • ۲۴ تیر ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۶
گسترش کانون‌های زبان در شهرستان‌ها در دستور کار قرار گیرد

گسترش کانون‌های زبان در شهرستان‌ها در دستور کار قرار گیرد

استاندار لرستان با اشاره به اهمیت فراگیری زبان تاکید کرد: گسترش کانون‌های زبان در تمام شهرستان‌های استان باید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش الوند _  مهدی ذوالفقاری، رئیس کانون زبان ایران ظهر شنبه با فرهاد زیویار استاندار لرستان دیدار و به تشریح برنامه‌های پیش روی این سازمان پرداخت.

زیویار در این دیدار  بر استفاده از ظرفیت‌های مشترک آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کانون زبان ایران تأکید کرد و افزود: استفاده از این ظرفیت‌ها می‌تواند در ارائه خدمات مناسب به فرزندان استان، شناسایی و نقاط ضعف و قدرت و بررسی چالش‌ها موثر باشد.

استاندار لرستان با اشاره به لزوم تهیه متن‌هایی آموزشی که با فرهنگ اسلامی هماهنگی داشته باشند ، یاد آور شد: هر زبان فرهنگ خاص خود را منتقل میکند؛ بنابراین برای آموزش فرزندانمان ناگزیر هستیم متن‌های آموزشی فاخر تهیه کنیم.

وی تصریح کرد : کانون زبان ایران از گذشته تا به اکنون جایگاه خوبی داشته است و باتوجه به این‌که فراگیری زبان از ضروریات است، گسترش کانون‌های زبان در تمام شهرستان‌های استان باید در دستور کار قرار گیرد.

ذوالفقاری نیز وضعیت کانون زبان در لرستان را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم از امروز به بعد شاهد توسعه روزافزون کانون زبان در همه شهرستان‌ها باشیم به طوری که فرزندان ما در مناطق کمتر برخوردار از این عدالت آموزشی و ظرفیتی که در استان از سوی مدیریت استان و استاندار لرستان که رویکرد بسیار فرهنگی و هم‌افزایانه در این ارتباط داشتند رخ دهد و یک جهشی را در استان شاهد باشیم.

در این دیدار محمدی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان نیز به ارایه گزارشی از استقبال خانواده‌ها از کلاس‌های کانون زبان در استان پرداخت.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8081