تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
1

کاهش ۱۷درصدی مصرف گاز در دستگاه های اجرایی استان همدان

  • کد خبر : 6250
  • ۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۹
کاهش ۱۷درصدی مصرف گاز در دستگاه های اجرایی استان همدان

کاهش ۱۷درصدی مصرف گاز در دستگاه های اجرایی استان همدان

استاندار همدان با اشاره به اینکه طبق برنامه کاهش ساعات کاری، میزان مصرف گاز در ادارات استان در طول ۲۴ ساعت ۳۵۰هزار مترمکعب یعنی ۱۷ درصد کاهش پیدا کرده است ،گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه می‌توانند به طور سرزده از دستگاه‌های اجرایی بازدید و در صورت عدم رعایت و مصرف غیرمتعارف، آن را گزارش کنند.

به گزارش الوند _ علیرضا قاسمی فرزاد در جلسه کارگروه مدیریت مصرف گاز استان همدان اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی استان در‌ راستای کنترل مصرف سوخت، موتورخانه‌ها را یک‌ساعت پیش از شروع کار روشن و سپس یک ساعت بعد از تعطیل شدن  خاموش کنند که جهت اجرای بهتر این امر ادارات باید نسبت به هوشمند سازی موتورخانه‌های خود اقدام کنند.

استاندار همدان با اشاره به اینکه طبق برنامه کاهش ساعات کاری، میزان مصرف در ادارات استان در طول ۲۴ ساعت ۳۵۰هزار مترمکعب یعنی ۱۷ درصد کاهش پیدا کرده است ،گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه می‌توانند به طور سرزده از دستگاه‌های اجرایی بازدید و در صورت عدم رعایت و مصرف غیرمتعارف، آن را گزارش کنند.

وی همچنین خواستار اقدام صدا و سیما و اصحاب‌ رسانه به شکل گسترده در‌ راستای فرهنگ‌سازی مصرف سوخت و بهینه‌سازی آن توسط مردم شد.

قاسمی فرزاد افزود : اداره گاز عوامل ‌بازدارنده در‌ راستای کاهش مصرف سوخت را در دستور کار قرار دهد و مجموعه بازرسین این شرکت نیز پایش‌های لازم در دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها را انجام دهند تا با توجه به کاهش زمان کاری، دمای ساختمان‌های اداری  بالاتر از ۱۸ درجه قرار نگیرد.

استاندار همدان با بیان اینکه گاز منازل و مجموعه بخش‌های تولیدی گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و صنایع نباید قطع نشود، یادآور شد: در صورتی که قطعی برق و گاز توامان باشد اداره گاز آن را در قالب یک برنامه زمانبندی شده اعلام نماید تا گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و واحدهای تولیدی بر اساس آن برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند واز بروز خسارت های احتمالی جلوگیری شود.

نماینده عالی دولت در استان همدان تصریح کرد: با توجه به ما‌ه‌های پایانی سال، تامین سوخت بنزین و گازوئیل باید در دستور کار قرار گیرد ،ضمن آنکه می طلبد اقدامات لازم در جهت تامین گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها مورد اهتمام جدی باشد تا در مسیر پیش‌رو مصرف سوخت مایع یا مازوت کاهش یابد.

استاندار همدان در پایان از اختصاص ۵ میلیارد تومان اعتبار در سفر ریاست جمهوری  به این استان برای گازرسانی به محرومین خبر داد و گفت: گاز‌رسانی و ارائه خدمات به محرومین و افراد تحت پوشش مجموعه‌های حمایتی از جمله مواردی است که باید در دستور  کار لحاظ شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6250