تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
1

پررنگ‌تر شدن رابطه حاکمیت و مردم مهم‌ترین اثر سفر استانی روسای قوا است

  • کد خبر : 7967
  • ۱۴ تیر ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۳
پررنگ‌تر شدن رابطه حاکمیت و مردم مهم‌ترین اثر سفر استانی روسای قوا است

پررنگ‌تر شدن رابطه حاکمیت و مردم مهم‌ترین اثر سفر استانی روسای قوا است

 

استاندار لرستان مهم‌ترین اثر سفر استانی روسای قوا را پررنگ‌تر شدن رابطه حاکمیت و مردم برشمرد و گفت : در سفرهای استانی، روسای قوا بهتر در جریان مسائل و مشکلات مردم قرار خواهند گرفت.

 

 

به گزارش الوند _ فرهاد زیویار در دیدار با حمزه صفربیگی دبیرکل مجمع مشورتی نظام مسائل کشور و هیات همراه اظهار داشت : مجمع مشورتی نظام مسائل کشور براساس اهداف تعریف شده وبه منظور شناسایی ظرفیت‌ها، ارائه راهکارها برای برون‌رفت از مشکلات موجود و برشمردن چالش‌ها و مشکلات کشور با نگاه انقلابی تشکیل شده است که در این زمینه سفرهای روسای قوا به استان‌ها بسیار مهم و اثرگذار خواهد بود.

 

نماینده عالی دولت در استان لرستان ، مهم‌ترین اثر سفر استانی روسای قوا را پررنگ‌تر شدن رابطه حاکمیت و مردم دانست و افزود: در سفرهای استانی، روسای قوا بهتر در جریان مسائل و مشکلات مردم قرار خواهند گرفت.

 

وی با اشاره به اینکه سفرهای استانی (قوه مجریه، مقننه، قضاییه) صرفا دید و بازدید نیست، عنوان کرد: پیگیری نظام مسائل و تلاش برای حل آنها در جریان پیش، حین و بعد از سفرهای استانی صورت خواهد گرفت.

 

در این دیدار ، دبیرکل مجمع مشورتی نظام مسائل کشور با اشاره به فعالیت این مجمع در ۴۴۸ شهر کشور بیان داشت:این مجمع بنا دارد با سازماندهی اندیشمندان، فعّالان و نخبگان جوان، در همه‌ میدان‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در قالب کارگروه‌های ۱۰ گانه در سراسر کشور نسبت به احصاء مشکلات و احصاء زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه استان و شهرستان بخشی از اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را عملی و محقق سازد.

 

 

صفربیگی بیان کرد: مجمع نظام مسائل کشور با پشتوانه جوانان متخصص، مخلص و انقلابی به عنوان یک حلقه میانی بین بدنه مردم و حکومت، تمام توان خود را در مطالبه‌گری و رفع مشکلات خرد و کلان مردم و فعالیت بخشیدن به فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود به کار خواهد بست و همیشه در کنار مردم خواهد ماند.

 

وی یکی از دغدغه‌های این مجمع را قبل، حین و بعد از سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به استان‌ها را استفاده از نظرات نیروهای مجمع مشورتی دانست و یادآور شد: پیشنهادهایی که از سوی اعضای مجمع ارائه می‌شوند برای رفع مشکلات و بالفعل کردن ظرفیت‌ها به کمیسیون‌های مربوط در مجلس شورای اسلامی داده تا برای هر کدام از آنها در سطوح مختلف تصمیم‌گیری صورت پذیرد.

 

صفربیگی در تشریح شیوه فعالیت این مجمع عنوان کرد: این مباحث و مسائل پس از ارجاع به کمیسیون‌های کشوری مرتبط ،بررسی ، صحت‌سنجی و دسته‌بندی شده و در قالب یک نظام مسائل به منظور طی مراحل قانونگذاری و اجرایی به مراجع ذی‌صلاح ارائه خواهد شد و در ادامه نیز تا تحقق بخشیدن به نظام مسائل پیگیر امور خواهد بود تا ماموریت مطالبه‌گری و انجام رسالت واسطه‌گری بین مردم و حکومت را به بهترین شکل ممکن به سرانجام رساند.

 

 

دبیرکل مجمع مشورتی نظام مسائل کشوربا اشاره به عضویت ۳۰۰ نفر از نخبگان و مدیران کل لرستانی در مجمع لرستان تصریح کرد: این مجمع آمادگی کامل خود را برای همکاری و همراهی با استانداری لرستان برای استفاده از پتانسیل نخبگی در راستای اهداف بلند انقلاب اسلامی را دارد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7967