تاریخ : جمعه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۳ 24 ذو القعدة 1445 Friday, 31 May , 2024
0

پايان اختلاف چندين ساله با وساطت پليس ملاير

  • کد خبر : 2905
  • ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۸
پايان اختلاف چندين ساله با وساطت پليس ملاير

پايان اختلاف چندين ساله با وساطت پليس ملاير

فرمانده انتظامي شهرستان “ملاير”، از پايان اختلافات چند ساله بين دو طايفه با وساطت پليس و ريش سفيدان در يکي از روستاهای اين شهرستان خبر داد.

 

به گزارش الوند ، سرهنگ “احمد ساکي”، در این خصوص گفت: در پي اختلافات خانوادگي منجر به درگيري هاي دسته جمعي چند ساله بين دو طايفه در شهرستان ملایر و تشکيل پرونده هاي قضائي متعدد، حسب وظيفه و بر اساس آموزه هاي ديني ما که صلح، بخشش و رضايت از مسائلي است که در اسلام مورد تاکيد جدي قرار گرفته است، اين موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وي افزود: به جهت جلوگيري از هرگونه تنش و نزاع هاي بعدي، انتظامي شهرستان پس از برگزاري چند جلسه و همچنين دعوت از بزرگان و ريش سفيدان ، معتمدان و متنفذين ضمن دعوت طرفين به خويشتن داري، به اين اختلاف کهنه با وساطتت همه بزرگان پايان داده شد.

اين مقام انتظامي بيان داشت: معتمدان و ريش سفيدان، سفيران صلح و سازش در بين مردم هستند و پليس براي پيشگيري از جرایم نيازمند استفاده از اين ظرفيت عظيم است.

 

سرهنگ ساکي ادامه داد: ميانجي گري بزرگان طوايف در حل بسياري از اختلافات موثر است و با توجه به حساسيت موضوع مي طلبد که افراد معتمد و ريش سفيدان با مداخله در اين گونه اختلافات، از بروز هرگونه تنش و نزاع جلوگيري و انسجام طوايف را براي حل اختلافات و همدلي با يکديگر حفظ كنند.

فرمانده انتظامي شهرستان ملاير تصريح کرد: اميدواريم با همکاري همه مردم و رسانه ها بتوانيم گام هاي بيشتري در راستاي فرهنگ سازي و  ارج نهادن به سنت هاي ديني و گسترش فضاي صلح و سازش برداريم و توصيه موکد پليس به عنوان خدمتگزار به همه مردم، مسئولان و متنفذين و ريش سفيدان اين است که  در بحث اختلافات و کدورت ها و مواردي اين چنين، ورود پيدا کنند و سنت ها ي ديني و مذهبي از جمله گذشت و بخشش را رواج دهيم.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=2905