تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
1

همدان استان ششم کشور در پیشرفت و توسعه گلخانه‌ها 

  • کد خبر : 6119
  • ۰۳ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۱
همدان استان ششم کشور در پیشرفت و توسعه گلخانه‌ها 

 همدان استان ششم کشور در پیشرفت و توسعه گلخانه‌ها 

 

استاندار همدان با بیان اینکه همدان رتبه ششم کشور در پیشرفت و توسعه گلخانه ها را در اختیار دارد، گفت: سال گذشته میزان کشت‌گلخانه‌ای در استان ۱۷۰ هکتار بوده که این میزان در سال ۱۴۰۱ به ۲۲۰ هکتار ارتقا پیدا کرده است.

 

 

به گزارش الوند _ علیرضا قاسمی فرزاد در پنجمین جلسه ستاد گلخانه‌های استان همدان اظهار داشت: از مولفه‌های مهم در بخش کشاورزی، آب است که حرکت به سمت کشت گلخانه‌ای موجب می‌شود مصرف آب به کمترین میزان برسد که می طلبد توسعه گلخانه‌ها حتی بیش از میزان تکلیفی به طور جدی در دستور‌کار قرار گیرد.

 

 

استاندار همدان با بیان اینکه همدان رتبه ششم کشور در پیشرفت و توسعه گلخانه ها را در اختیار دارد، افزود: سال گذشته میزان کشت‌گلخانه‌ای در استان ۱۷۰ هکتار بوده که این میزان در سال ۱۴۰۱ به ۲۲۰ هکتار ارتقا پیدا کرده است.

 

 

وی ادامه داد: پیش از سال ۱۴۰۰ طی دوره ۲۰‌ساله به طور متوسط، در هر سال ۱۰/۸ هکتار روند توسعه سالیانه گلخانه‌های استان بوده است که با شروع به فعالیت دولت مردمی و انقلابی سیزدهم در همدان، ۳۷/۳ هکتار گلخانه عملیاتی شده و تا پایان سال نیز ۵۰ هکتار به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

 

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه شرایط کم آبی، امنیت و اقتدار غذایی، بهره‌وری و حمایت از تولید و توسعه گلخانه‌ها را اجتناب ناپذیر کرده است، یادآور شد : به دنبال این هستیم تا شهرک‌های گلخانه‌ایِ خصوصی بیش از پیش توسعه پیدا کند چراکه می‌تواند ارزش افزوده، اشتغال‌زایی و بهره‌وری چشم‌گیری به همراه داشته باشد.

 

 

وی یکی از معیارهای ارزیابی مدیران استانی و فرمانداران را میزان کشت گلخانه‌، سطح آموزش و ترغیب کشاورزان به کشت گلخانه‌ای در سطح استان ذکر کرد و گفت: مدیران مربوطه تلاش کنند تا میزان کشت گلخانه‌ای در استان ارتقا پیدا کند و اگر کسی نتواند از جنبه‌های مختلف تولید حمایت و در راستای ارتقای سطح تولید در استان گام بردارد با وی قطع همکاری خواهد شد.

 

 

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6119