تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
3

معاون استاندار همدان:   در جریان سفر رییس جمهور به همدان، اعتباری معادل ۱۰ برابر بودجه عمرانی یکساله استان جذب شد

  • کد خبر : 4855
  • ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۲
معاون استاندار همدان:    در جریان سفر رییس جمهور به همدان، اعتباری معادل ۱۰ برابر بودجه عمرانی یکساله استان جذب شد

معاون استاندار همدان:

  در جریان سفر رییس جمهور به همدان، اعتباری معادل ۱۰ برابر بودجه عمرانی یکساله استان جذب شد

معاون عمرانی استاندار همدان گفت:  اعتبار عمرانی سال جاری استان همدان بدون در نظر گرفتن اعتبارات ملی، یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است در حالیکه ۱۴ هزار میلیارد تومان در جریان سفر رییس جمهور به  استان اختصاص پیدا کرد.

به گزارش الوند_ فرزاد تیموری در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان همدان، گفت: درجریان سفر رییس جمهور محترم به استان همدان اعتبار بسیار خوبی به حوزه عمرانی بالاخص درمناطق روستایی اختصاص یافت.

وی افزود: اعتبار عمرانی سال جاری استان همدان بدون در نظر گرفتن اعتبارات ملی، یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است در حالیکه ۱۴ هزار میلیارد تومان در جریان سفر رییس جمهور به استان اختصاص یافت.

تیموری اضافه کرد:اختصاص ۱۴ هزار میلیارد تومان اعتبار سفر هیات دولت به استان، بخش قابل توجهی از مشکلات در زمینه اجرای پروژه ها را حل و روند رشد و توسعه استان را شتاب خواهد داد چراکه اعتبار لازم برای تکمیل طرح های مهم و حیاتی استان دراین سفر جذب شده است.

وی با اشاره به اینکه اعتبار مورد نیاز بسیاری از طرح‌های بزرگ و بلاتکلیف این استان نیز تامین شده است، یاد آور شد:  در حال مبادله تفاهم نامه‌ها با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای تخصیص اعتبارات مصوب سفر هستیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان همچنین بیشترین اعتبار اختصاص یافته در سفر رییس جمهور به همدان را در حوزه راه و شهرسازی با جذب سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

وی تصریح کرد: در بخش جهاد کشاورزی نیز بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار در جریان این سفر جذب شده که باید صرف مرمت و لایروبی قنوات، توسعه کشاورزی نوین، ترویج کشت‌های گلخانه‌ای، توسعه کشت‌های راهبردی نظیر گندم و کلزا و خودکفایی در محصولات راهبردی کشاورزی شود.

تیموری گفت: امسال بیشترین میزان کاهش بارندگی در استان نسبت به  ۴۳ سال اخیر را شاهد هستیم که منجر به بروز مشکلاتی در تامین آب  شده است و یکی از راههای برون رفت از این مشکل اجرای پروژه آبرسانی بین حوضه‌ای خواهد بود.

معاون استاندار همدان با بیان اینکه به رغم گذشت حدود ۱۷ سال از آغاز طرح آبرسانی بین‌حوزه‌ای، این پروژه بلاتکلیف و کمترین میزان پیشرفت را داشت، ادامه داد: به همت دولت سیزدهم در همین چند ماه اخیر یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از سوی وزارت نیرو در چند مرحله برای پیشرفت طرح، اختصاص داده شد ضمن اینکه در سفر رییس جمهور به استان همدان نیز یک هزار میلیارد تومان برای این طرح پیش بینی گردید.

تیموری در پایان خاطر نشان کرد: خط انتقال آب از شهر مهاجران به سد آبشینه نیز به طول ۱۵ کیلومتر و اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان از طریق وزارت نیرو از هفته گذشته آغاز شده که با بهره برداری از آن بخشی از مشکل تامین آب موردنیاز رفع می‌شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=4855