تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
0

مشترکان گاز کردستان در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ بيش از ۱ ميليارد و ۵۰۷ میلیون مترمكعب گاز طبيعي مصرف کردند

  • کد خبر : 8794
  • ۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۷
مشترکان گاز کردستان در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ بيش از ۱ ميليارد و ۵۰۷ میلیون مترمكعب گاز طبيعي مصرف کردند

مشترکان گاز کردستان در شش ماهه اول سال جاری  بيش از ۱ ميليارد و ۵۰۷ میلیون مترمكعب گاز طبيعي مصرف کردند.

مدير عامل شرکت گاز استان كردستان گفت: مشتركين شركت گاز استان كردستان در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ با مصرف ۱ ميليارد و ۵۰۷ ميليون و ۲۸۰ هزار و ۳۷۹ متر مكعب گاز طبيعي در تمام بخش ها فصل گرما را پشت سر گذاشته و قدم در فصل سرد گذاشتند .

 

به گزارش صنعت _   احمد فعله گری با بیان اینکه مصرف گاز طبيعي نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزايش روبرو بوده است گفت : در شش ماهه سال ۱۴۰۱ مشتركين شركت گاز استان كردستان در تمام بخش ها در كل ۱ ميليارد و ۴۲۶ ميليون و ۸۳۹ هزار و ۴۰۲متر مكعب گاز مصرف کرده بودند.

وی اضافه کرد : با مقایسه مصرف در شش ماهه اول سال جاری و سال گذشته افزایش مصرف ۶ درصدی مشاهده می شود.

فعله گری با اشاره به اینکه با ورود به آبان ماه هرسال مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی چندین برابر می گردد افزود : در حال حاضر ۷۵ درصد از سبد انرژی در کشور به گاز طبیعی تعلق دارد و این آمار نشان می دهد که گاز طبیعی یکی از مهمترین حامل های انرژی است و بایستی برنامه ریزی مدون و استراتژیک برای بهره مندی تمامی اقشار جامعه از این تعمت الهی تدوین گردد تا در فصول سرد سال در ارائه خدمات وقفه ای ایجاد نگردد.

مدير عامل شرکت گاز استان کردستان تامین سوخت مستمر و مداوم در تمامی بخش‌ها را در گرو مصرف بهینه گاز طبیعی ذکر کرد.

فعله گری در پایان سخنان خود به نکته بسیار مهم و اساسی در مورد راه اندازی وسایل گاز سوز اشاره کرد و اظهار داشت : قبل از استفاده از وسایل و تجهیزات گازسوز حتما بایستی برای اطمینان نحوه کارکرد توسط کارشناسان فنی بازرسی و مسیر دودکش از لحاظ مسدود نبودن بازبینی گردد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8794