تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
2

فرماندار هرسین : خبرنگاران با تحلیل واقعی و نگاه بی‌طرفانه و منصف می توانند بسیاری از مشکلات را مرتفع و در جامعه امید آفرین باشند

  • کد خبر : 2177
  • ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۸
فرماندار هرسین :  خبرنگاران با تحلیل واقعی و نگاه بی‌طرفانه و منصف می توانند بسیاری از مشکلات را مرتفع و در جامعه امید آفرین باشند

فرماندار هرسین :

خبرنگاران با تحلیل واقعی و نگاه بی‌طرفانه و منصف می توانند بسیاری از مشکلات را مرتفع و در جامعه امید آفرین باشند

فرماندار هرسین گفت : خبرنگاران در سایه اخلاق رسانه ای با تحلیل واقعی و نگاه بی طرفانه و منصف میتوانند بسیاری از مشکلات را مرتفع و در جامعه امید آفرین باشند.

 

کرمانشاه _ الوند _ عبادالله کنجوریان روز یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه این شهرستان اظهار داشت: رسالت رسانه های داخلی و خبرنگاران در برهه کنونی که دشمنان نظام جمهوری اسلامی با بهره گیری از بوغ های رسانه ای خود هر روز با شیوه ای نوین و دروغ بافی و سیاه نمایی مشکلات جامعه قصد ناامیدی و جدا کردن مردم از نظام که همانا سرمایه ارزشمند آن هستند را دارند بسیار خطیر تر شده و می طلبد که بیش از پیش در جلوگیری از انتشار شایعات و خنثی سازی فرافکنی های رسانه های بیگانه در آماده باش کامل باشند .

وی تحلیل واقعی وقایع و عمل به اخلاق رسانه ای را از مهمترین ویژگی های یک خبرنگار و رسانه برشمرد و یاد آور شد: نگاه بی طرفانه و تلاش بی‌ وقفه خبرنگاران متعهد و فعالان رسانه ای شهرستان در پیگیری مشکلات واقعا بی بدیل است و این امر مهم را میتوان بعنوان یک حرکت ارزشی تلقی کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان هرسین تولید محتوا را یکی از شاخصه های یک رسانه واقعی عنوان کرد و گفت : تولید اخبار و انعکاس موضوعات مختلف باید فارغ از هرگونه افراط گرایی باشد تا علاوه بر امید آفرینی زمینه افزایش اعتماد عمومی به نظام را فراهم کند.

وی از افراط گرایی ، بزرگ جلوه دادن مشکلات و عدم توانایی در تحلیل و تولید محتوا به عنوان یک آسیب و آفت مهلک در حرفه خبرنگاری یاد کرد و افزود: انعکاس ، نقل رویدادها و تحلیل وقایع باید مبتنی بر رعایت اصول بی طرفی و عدم جهت دهی به نفع یا ضرر کسی باشد.

کنجوریان تصریح کرد: مسئولین همواره آماده شنیدن نقد و انتقادهای عادلانه رسانه ها هستند و از مسئولین این شهرستان درخواست کرد رسانه های شهرستان که صدای رسای مردم هستند را پیگیری و با رعایت شان خبرنگاران پاسخگوی نقدها ، انتقادات و پیشنهادات آنها باشند.

ساماندهی جدی سد معبر و دست فروشان از مهمترین خواسته های اهالی رسانه شهرستان هرسین در این نشست بود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=2177

برچسب ها