تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
2

عملیات اجرایی خط انتقال مخزن جمهوری شهر کرمانشاه، هفته آینده به اتمام می‌رسد

  • کد خبر : 5882
  • ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۸
عملیات اجرایی خط انتقال مخزن جمهوری شهر کرمانشاه، هفته آینده به اتمام می‌رسد

عملیات اجرایی خط انتقال مخزن جمهوری شهر کرمانشاه، هفته آینده به اتمام می‌رسد

معاون استاندار کرمانشاه گفت : عملیات اجرایی لوله گذاری خط انتقال به مخزن جمهوری یکی از پروژه‌های مهم تامین آب شرب شهر کرمانشاه است که هفته آینده به اتمام می‌رسد.

به گزارش الوند _ منوچهر فخری  در نشست قرارگاه عملیاتی آب شرب استان کرمانشاه که با حضور مدیران عضو برگزار شد،بیان کرد: تعدادی از خانه‌های شهرک کرناچی به دلیل قرار گرفتن در بستر و حریم رودخانه قره سو در معرض آسیب جدی هستند.

وی افزود: آب منطقه‌ای به عنوان مسئول حفظ بستر و حریم رودخانه‌ها باید خانه‌هایی که در این محدوده قرار دارند را مشخص کند و جهت اقدام قانونی به دستگاه‌های ذی ربط معرفی کند.

معاون استاندار کرمانشاه بر ضرورت شتاب بخشیدن به برنامه انسداد چاه‌های غیرمجاز در سطح استان اشاره کرد و گفت: در سطح استان کرمانشاه حدود ۶ هزار چاه غیرمجاز وجود دارد که در شرایط بحران خسکسالی، یک تهدید جدی برای توسعه کرمانشاه محسوب می‌شود.

این مدیر ارشد استان کرمانشاه ادامه داد: همچنین ۱۲ هزار حلقه چاه مجاز در سطح استان وجود دارد که تاکنون تنها ۲۵۰۰ حلقه آن دارای کنتور است.

وی تصریح کرد: آب منطقه‌ای بر اساس یک برنامه مشخص باید کنتورگذاری بقیه چاه های مجاز را تا پایان سال ارائه دهد و بر نحوه مصرف آب این چاه‌ها نظارت کند‌.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات جدی باغات کندوله و خطر خشکیدگی آن ها گریزی زد و گفت: آب منطقه ای راهکارهایی برای تامین آب شرب این باغات را در دستور کار قرار داده که با جدیت و از طریق رایزنی با وزارتخانه در حال پیگیری است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5882