تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
4

ضبط بیل مکانیکی از حفاران غیرمجاز در سنقر

  • کد خبر : 2272
  • ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷
ضبط بیل مکانیکی از حفاران غیرمجاز در سنقر

ضبط بیل مکانیکی از حفاران غیرمجاز در سنقر

مسئول واحد حقوقی اداره‌کل میراث‌فرهنگی،  گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه،  از ضبط یک دستگاه بیل مکانیکی از حفاران غیر مجاز در شهرستان سنقر و کلیایی به نفع دولت خبر داد.

 

 

به‌گزارش الوند به‌ نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه، صدیقه پرواره با اعلام این خبر گفت: در پی حفاری غیرمجاز از سوی باند سازمان یافته در تپه تاریخی شارَک سنقر، حفاران دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

 

 

وی افزود: حفاران دستگیر شده از سوی دادستانی شهرستان سنقر و کلیایی مورد تعقیب ویژه قرار گرفتند.

 

مسئول واحد حقوقی اداره‌کل میراث‌فرهنگی،  گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه تصریح کرد: با سپری شدن تحقیقات مفصل قضایی در بیش از ۲ هزار صفحه و صدور کیفرخواست متهمان از سوی دادگاه جزایی شهرستان نیز احکام قانونی سنگین صادر برای متخلفان صادر شد.

 

پرواره یاد آور شد: با تایید رای محکومیت در دادگاه تجدید نظر حکم ضبط بیل مکانیکی مورد استفاده در حفاری نیز به نفع دولت قطعی شد.

 

وی با تقدیر از توجه ویژه حوزه قضایی شهرستان و استان در رسیدگی‌های قاطعانه به پرونده‌های میراث‌فرهنگی و صدور احکام قانونی، خاطر نشان کرد: اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه، مجموعه‌های ذی‌ربط یگان حفاظت و واحد حقوقی اداره‌کل برای برخورد با هرگونه تخلفات و جرایم علیه آثار تاریخی آمادگی لازم را دارند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=2272

برچسب ها