تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
0

صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در آذربایجان غربی توسعه می یابد

  • کد خبر : 8779
  • ۲۰ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۴
صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در آذربایجان غربی توسعه می یابد

صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در آذربایجان غربی توسعه می یابد 

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: امتیازاتی به فرمانداران برای الحاق‌های جدید به روستاها در راستای توسعه صنایع تبدیلی حوزه کشاورزی اعطا شده است.

به گزلرش صنعت _ محمدصادق معتمدیان با اعلام اینکه تکمیل زنجیره صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی از اولویت‌های فعلی استان است، افزود: آذربایجان غربی از منابع معدنی، محصولات متنوع کشاورزی و ظرفیت‌های تولیدی بسیار مطلوبی برخوردار بوده و عدالت در توزیع زیرساخت‌ها و امکانات برای توسعه صنایع تبدیلی در سطح شهرستان ها باید رعایت شود.

 

وی همچنین از ارتقای شاخص‌های توسعه در آذربایجان ‌غربی خبر داده و خاطرنشان کرد: جمعیت روستایی و عشایری استان جمعیت مولد بوده و می کوشیم زیرساخت ها برای استفاده بهینه از این ظرفیت فراهم شود.

 

استاندار آذربایجان‌غربی عدالت را از شعارهای محوری دولت عنوان کرد و گفت: با اقدامات جهادی دولت سیزدهم، در سال‌های آتی شاهد سبز شدن وضعیت شهرستان ها و روستاهای استان از نظر توسعه زیرساخت‌ها و امکانات خواهیم بود.

 

معتمدیان همچنین با اشاره به درآمد پایین شهروندان روستایی استان، اضافه کرد: علت اصلی کاهش درآمد در روستاها، خام فروشی محصولات و مکانیسم های غلط در این زمینه بوده و با ورود دلالان، تولیدات کشاورزی به قیمت های بسیار پایین‌تر خریداری می شود.

 

وی در پایان با بیان اینکه در حوزه های عمرانی و زیرساختی خدمات بی نظیری در ۴۵ سال گذشته به روستاها و روستاییان ارائه شده‌، افزود: آنچه که مورد توجه دولت سیزدهم است، توجه، تمرکز و پیشرفت و آبادانی در روستاهاست.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8779