تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
1

شناسایی ۲۳۷ فقره تغییر کاربری اراضی در کرمانشاه

  • کد خبر : 8961
  • ۰۶ آذر ۱۴۰۲ - ۹:۲۷
شناسایی ۲۳۷ فقره تغییر کاربری اراضی در کرمانشاه

شناسایی ۲۳۷ فقره تغییر کاربری اراضی در کرمانشاه

 

 دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از شناسایی ۲۳۷ فقره تغییر کاربری اراضی در کرمانشاه طی هشت ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش صنعت _ حمیدرضا کریمی امروز در جمع خبرنگاران، بااشاره به تشدید برخورد دستگاه قضایی با تغییر کاربری ها، اظهار کرد: طبق قانون تغییر کاربری باغات و اراضی کشاورزی ممنوع بوده و در صورت مشاهده قلع و قمع خواهد شد.

وی افزود: تغییر کاربری باغات و اراضی علاوه براینکه اکوسیستم طبیعی محیط زیست را برهم می زند، امنیت غذایی را هم در آینده با خطر مواجه خواهد کرد.

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: براین اساس، دستگاه قضایی با هرگونه تغییر کاربری باغات و اراضی کشاورزی و ساخت ویلا به جای آنها، قاطعانه، سریع و بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تا پایان مهرماه جمعا ۲۳۷ فقره تغییرکاربری باغات و اراضی کشاورزی در استان شناسایی شده که از این تعداد ۱۲۸ فقره منجربه قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز شد که داخل باغات و اراضی کشاورزی احداث شده بود.

به گفته این مسئول قضایی، تاپایان امسال حکم سایر تغییر کاربری های انجام شده هم اجرایی وقلع و قمع خواهند شد.

کرمی در ادامه با تاکید براینکه دستگاه های متولی همچون منابع طبیعی و جهاد کشاورزی باید در راستای شناسایی و مقابله با تغییرکاربری ها هشیاری خود را افزایش دهند، اعلام کرد: افزایش تعداد گشت های کنترل یکی از راه های پیشگیری و مقابله با تغییرکاربری هاست که این دستگاه ها باید در دستور کار خود قرار دهند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8961