تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
1

سند تحول قضایی معیار سنجش عملکرد افراد و مبنای ارتقاء و جابجایی ها خواهد بود

  • کد خبر : 8188
  • ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۷
سند تحول قضایی معیار سنجش عملکرد افراد و مبنای ارتقاء و جابجایی ها خواهد بود

سند تحول قضایی معیار سنجش عملکرد افراد و مبنای ارتقاء و جابجایی ها خواهد بود

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه سند تحول قضایی را معیار سنجش عملکرد افراد و مبنای ارتقاء و جابجایی عنوان کرد.

 

به گزارش صنعت _ نشست رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با شورای معاونین ، روسا و دادستانهای حوزه های قضائی تابعه با هدف تبیین و تاکید بر ضرورت عمل بر مبنای سند تحول قضایی که به نوعی نقشه راه است، برگزار شد.

 

دکترشهرام کرمی در این نشست با تاکید بر این نکته که برنامه های قوه قضاییه با تغییر افراد تفاوت نخواهد کرد و به صورت راهبردی ادامه دارد ، اظهار داشت : معیار سنجش عملکرد مسئولین قضایی استان بر اساس عملکرد سند تحول قضایی بوده و موفقیت در آن مبنای ارتقا و تغییر خواهد بود چرا که این سند نقشه راه و مهمترین برنامه دستگاه قضایی است.

 

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه افزود: شاخص هایی که در سند تحول قضایی لحاظ شده است حتی اگر برخی از آنها مانند ورودی پرونده به صورت مستقیم دادگستری در آن دخالت نداشته باشد اما جزو کارهای تکلیفی است و نباید بر اساس سلایق شخصی با آن برخورد کرد و آنرا نادیده گرفت.

 

عالی ترین مقام قضایی استان کرمانشاه یادآور شد : در اجرای برنامه ها علی رغم همه محدودیت ها و مضایق و با قبول شرایط موجود پذیرفته ایم مجری باشیم بنابراین ضمن پیگیری برای رفع کاستی ها نباید انجام هیچ برنامه ای معطل بماند.

 

وی در ادامه با اشاره به برخی شاخص های سند تحول قضایی و مهم ارزیابی کردن آنها، خواهان پیگیری جدی ، بی وقفه و همواره آنها شد و تصریح کرد: ورودی و خروجی پرونده ها، شعب نامتعارف و پرونده های مسن و معوق، اتقان آراء که به نوعی همکاری محاکم تجدید نظر و بدوی است و همچنین موضوع صلح و سازش که اهمیت آن در آرامش جامعه و راحتی کار دستگاه قضایی بر کسی پوشیده نیست ، مورد توجه ویژه و دقیق است .

 

دکتر کرمی اضافه کرد از دیگر شاخص ها وضعیت زمان رسیدگی است که به هیچ بهانه ای نباید معطل بماند و افزایش این زمان آزار دهنده است.

 

وی در پایان بار دیگر بر اجرای سند تحول قضایی بر اساس شاخص های تعریف شده تاکید کرد و از همه مسئولین قضایی استان خواست این مهم را در اولویت برنامه های کاری خود قرار دهند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8188