تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
0

رونق تولید در بخش کشاورزی می‌تواند بر سایر بخش‌های اقتصادی تاثیرگذار باشد    

  • کد خبر : 8177
  • ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۲
رونق تولید در بخش کشاورزی می‌تواند بر سایر بخش‌های اقتصادی تاثیرگذار باشد     

رونق تولید در بخش کشاورزی می‌تواند بر سایر بخش‌های اقتصادی تاثیرگذار باشد  

 

استاندار لرستان گفت: بخش کشاورزی نقش فراوانی در تولید ناخالص ملی، امنیت غذایی، صادرات غیرنفتی، اشتغال و کاهش مشکلات اقتصادی و اجتماعی دارد که رونق تولید در آن می‌تواند بر سایر بخش‌های اقتصادی نیز تأثیر مثبت داشته باشد. 

 

به گزارش صنعت _ فرهاد زیویار روز دوشنبه در دیدار با نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ظرفیت‌های گسترده لرستان در عرصه کشاورزی، افزود: تا کنون بیش از ۴۶۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده است که پیش‌بینی می‌شود این میزان به ۵۰۰ هزار تن نیز برسد.

 

استاندار لرستان با بیان اینکه میزان خرید گندم در لرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۸۰ درصد رشد داشته است، تاکید کرد: بخش کشاورزی نقش فراوانی در تولید ناخالص ملی، امنیت غذایی، صادرات غیرنفتی، اشتغال و کاهش مشکلات اقتصادی و اجتماعی دارد که رونق تولید در آن می‌تواند بر سایر بخش‌های اقتصادی نیز تأثیر مثبت داشته باشد.

 

زیویار با اشاره ظرفیت توسعه‌ای باغات در اراضی شیبدار لرستان و طرح جهش تولید در دیمزارهای استان گفت: اجرای این طرح‌ها به اقتصاد کشاورزان استان کمک خواهد کرد.

 

استاندار لرستان یاد آور شد : تکمیل و بهره‌برداری از ایستگاه‌های پمپاژ آب و تعمیر و تجهیز مراکز آبیاری‌های نوین لرستان موجب خواهد شد مردم از مواهب آن برای تامین آب کشاورزی، آبیاری مزارع و افزایش تولید و درآمد بهره‌مند شوند.

 

جبران خسارت باغداران و کشاورزان در سیل ۹۸، کمک به ایجاد صنایع تبدیلی و ایجاد کارگاه‌های بسته‌بندی و برندسازی انجیر در شهرستان پلدختر از جمله مواردی بود که در این دیدار نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

وزیر جهاد کشاورزی نیز در مورد مسائل مطرح شده تکمیل بند و کانال‌هایی که در سیل ۹۸ در لرستان از بین رفتند، قول مساعد داد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8177