تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
0

ذوب آهن بیستون بورسی شد

  • کد خبر : 9250
  • ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۵
ذوب آهن بیستون بورسی شد

ذوب آهن بیستون بورسی شد

 معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: شرکت مجتمع ذوب آهن بیستون (سهامی عام) از امروز با نماد «فبیستون» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

به گزارش صنعت _ عبدالوحید محمدی افزود: در نتیجه پیگیری‌ها و طبق اعلام بورس اوراق بهادار تهران، هیئت پذیرش بورس اوراق بهادار تهران با پذیرش سهام شرکت مجتمع ذوب آهن بیستون (سهامی عام) در بورس تهران موافقت کرده و این مجتمع از روز شنبه ۲۱ در ﺑﺨﺶ «فلزات اساسی» با نماد «فبیستون FEBISTOUN» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

 

به گفته وی، بزودی زمان عرضه اولیه ذوب آهن بیستون اعلام و قیمت سهام آن هم مشخص می‌شود.

 

آخرین شرکت این استان که موفق به ورود به بازار سرمایه شده بود، شرکت پتروشیمی کرمانشاه بود. این شرکت حدود ۱۳ سال پیش بورسی شد و پس از آن دیگر استان کرمانشاه توفیقی در این زمینه نداشت.

 

به دنبال پیگیری‌ها و تلاش‌ها مدیران استان و جلساتی که به صورت مستمر با مدیران بورس تهران برگزار شد، در مهر ماه امسال نیز شرکت سوخت سبز زاگرس (بیواتانول کرمانشاه) به عنوان اولین «شرکت – پروژه» وارد بازار سرمایه‌گذاری حرفه‌ای بورس شد و تنها طی ۲ روز بیش از ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه جذب کرد.

 

بیواتانول کرمانشاه هم اکنون در حال جذب حدود ۲۰۰ نفر برای راه اندازی اولیه کارخانه و خروج از رکورد چندین‌ساله است.

 

استاندار کرمانشاه ۱۱ مهر و در آیین ورود شرکت سوخت سبز زاگرس به بورس، خواستار تسریع در ورود ذوب آهن بیستون به بورس شده بود که این مطالبه پس از چندین بازدید میدانی، جلسه کارشناسی و تامین نظر مدیران بورس سرانجام به بار نشست.

 

بازار سرمایه (بورس) برخلاف بودجه دولتی، یک روش مطمئن، آسان و سریع برای تامین نیاز مالی شرکت‌های اقتصادی است به طوری که مدیران شرکت‌ها می‌توانند با فروش بخشی از سهام شرکت در بورس، طرح‌های توسعه و مشکلات شرکت را مرتفع کنند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=9250