تاریخ : جمعه, ۲۲ تیر , ۱۴۰۳ 6 محرم 1446 Friday, 12 July , 2024
1

دادستان کرمانشاه: در ایام نوروز باید امنیت کامل در کرمانشاه برقرار باشد

  • کد خبر : 3206
  • ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۸:۴۲
دادستان کرمانشاه: در ایام نوروز باید امنیت کامل در کرمانشاه برقرار باشد

دادستان کرمانشاه:
در ایام نوروز باید امنیت کامل در کرمانشاه برقرار باشد

به گزارش الوند_شهرام کرمی بااشاره به در پیش بودن ایام تعطیلات نوروز و لزوم رعایت برخی نکات توسط دستگاه های اجرایی در این ایام، اظهار کرد: سرقت از اموال و اماکن دولتی به ویژه دستگاه های خدمات رسان همواره محتمل بوده و این موضوع در ایام تعطیلات نوروزی به دلیل تصور افراد سودجو مبنی بر کاهش نظارت و حفاظت‌های لازم از شدت بیشتری برخوردار باشد.

 

وی ادامه داد: علاوه بر لزوم پیشگیری از سرقت از تجهیزات دولتی، با توجه به اینکه افراد فرصت‌ طلب و سودجو ایام تعطیلات نوروزی را به عنوان موقعیتی برای تصرف اراضی ملی و دولتی در نظر گرفته و اقدام به تجاوز به اراضی ملی و دولتی و تصرف در آن می‌نمایند، لازم است تدابیر و تمهیدات لازم برای پیشگیری از سرقت و همچنین صیانت از حقوق عمومی در اراضی ملی و منابع طبیعی و جلوگیری از تغییر کاربری های غیر مجاز اراضی زراعی و باغی در تعطیلات نوروز به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

دادستان کرمانشاه با تاکید براینکه دستگاه های اجرایی به منظور صیانت از حقوق بیت المال باید برخی اقدامات را در دستور کار قرار دهند، تصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرایی ضمن نصب و رفع نقایص دوربین های مداربسته و سیستم های حفاظتی و استفاده از سیستم های هشدار دهنده حفاظتی نسبت به اتصال آنها به کلانتری ها و پاسگاه های منطقه مربوطه اقدام کنند.

وی ادامه داد: تمام دستگاه های اجرایی نسبت به تقویت حفاظت فیزیکی در مبادی ورودی و خروجی ساختمان ها و استفاده از قفل های مطمئن و ایمن، ایجاد روشنائی، آموزش نگهبانان و سرایداران به ویژه در زمینه رعایت اصول ایمنی در ایام تعطیلات نوروز اهتمام داشته باشند.

کرمی با بیان اینکه بانک ها نیز در این ایام اقدامات حفاظتی خود را تشدید کنند، متذکر شد: ریاست شورای هماهنگی بانک ها موظف است به مسئولین هریک از شعب ابلاغ کند که نسبت به تعمیر سیستم های حفاظتی بانک ها از جمله دوربین های مداربسته اقدام و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنند.

وی تصریح کرد: به منظور پیشگیری از اقدامات افراد فرصت‌طلب و سودجو در تصرف اراضی ملی و دولتی و تجاوز به منابع طبیعی و محیط زیست در ایام نوروز، گشت های اختصاصی دستگاه های ذیربط به صورت ویژه و با جدیت تمام تشکیل شود.

دادستان کرمانشاه با تاکید براینکه دستگاه های متولی صیانت از ارضی ملی و منابع طبیعی باید به منظور دریافت گزارش های مردمی مبنی بر دخل و تصرف و آتش سوزی ها باید سامانه ارتباط مردمی را راه اندازی کنند، گفت: در این راستا باید از ظرفیت رسانه های جمعی برای اطلاع رسانی استفاده کنند‌.

وی با بیان اینکه در این ایام نباید حامل های انرژی مردم قطع شود، افزود: دستگاه های خدمات رسان موظفند با تشکیل گشت های مشترک همه توان و ظرفیت های خود را برای حفاظت از تأسیسات و تجهیزات مربوطه به صورت ویژه در ایام تعطیلات نوروزی بکار گیرند تا ضمن جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال به نحوی اقدام شود که مردم با قطع آب، برق، تلفن و گاز در تعطیلات نوروزی مواجه نشوند.

کرمی با تاکید براینکه نیروی انتظامی هم باید برای کاهش سرقت ها در این ایام برنامه ریزی داشته باشد، گفت:فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه با برنامه ریزی جامع و بکارگیری حداکثر توان و بهره گیری از ظرفیت نیروهای آموزش دیده بسیج و سپاه فرصت ارتکاب جرم از افرادی که دارای استعداد مجرمانه می باشند را سلب کند.

وی یادآور شد: در این راستا پلیس تمام اقدامات پیشگیرانه همچون شناسایی و رصد مجرمين سابقه دار را در دستور کار قرار دهد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=3206