تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
0

خلاهای مرزی شناسایی و رفع می شود

  • کد خبر : 8853
  • ۰۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۰
خلاهای مرزی شناسایی و رفع می شود

خلاهای مرزی شناسایی و رفع می شود

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: محصور شدن مرزهای استان در دستور کار قرار گرفته و خلاهای مرزی شناسایی و رفع می شود

به گزارش صنعت _ محمدصادق معتمدیان در کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: عزم دولت سیزدهم در راستای مبارزه مستمر با قاچاق کالا جزم بوده و تلاش داریم تا با رفع خلاهای موجود، اجازه قاچاق از مرزها داده نشود.

وی همچنین با اشاره به تدوین نقشه راه برای مرزهای آذربایجان‌غربی، خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون، مشکلات، آسیب‌ها، موانع و پیشنهادات خود را در خصوص مبارزه با قاچاق احصاء و بر ‌اساس اولویت مرزها، زمینه تدوین نقشه راه فراهم شود.

استاندار آذربایجان‌غربی به پایش سیستمی مرزها نیز اشاره کرد و افزود: از نظر فیزیکی و تکنولوژیکی و در یک زمان بندی مشخص، زیرساخت‌های لازم در مرزها شکل گیرد و هرگونه بی‌توجهی در ورود و خروج افراد و کالا پذیرفتنی نیست.

معتمدیان همچنین با تاکید بر اینکه مرزهای آذربایجان‌غربی ۲۴ ساعته شوند، تصریح کرد: با شبانه روزی کردن مرزها مشکلات توقف نیز رفع شده و دیگر شاهد شکل‌گیری صف‌های طولانی خودروها نخواهیم بود.

وی در ادامه شناسایی هویت ترددها در پایانه های مرزی را ضروری دانست و گفت: هیچ فردی بدون شناسایی نباید حق ورود به مجموعه پایانه مرزهای را داشته باشد و برای ایجاد نظم در مرزها، پاک‌سازی‌های لازم انجام شود.

استاندار آذربایجان‌غربی به طرح مبارزه با قاچاق کالا نیز اشاره کردو یادآور شد: سه عنصر مرزی، انتظامی و اطلاعاتی از مولفه‌های اصلی این مبارزه هستند و تمهیدات آن موجب کاهش قاچاق می‌شود.

معتمدیان همچنین با اشاره به فرهنگ‌سازی حمایت از کالای ایرانی، خاطر نشان کرد: مردم با خرید کالاهای ایرانی در مقابل کالای قاچاق ایستادگی کنند تا تولیدکنندگان داخلی متضرر نشده و صنعت داخلی به سمت رکود نرود.

وی در ادامه با اشاره به روان‌سازی مرزها، اضافه کرد: مرز جای توقف نبوده و امور مرزی باید خارج از مرز صورت گرفته و صرفا کنترل و عبور برای پایانه مرز باقی بماند.

استاندار آذربایجان‌غربی در پایان تاکید کرد: در صورت ایجاد نظم ۲۴ ساعته و روان‌سازی مرزها، دیگر شاهد بی‌نظمی در مرزها نخواهیم بود.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8853