تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
2

خاموشی ها در کرمانشاه با دستور استاندار پایان می یابد

  • کد خبر : 1260
  • ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۲
خاموشی ها در کرمانشاه با دستور استاندار پایان می یابد

خاموشی ها در کرمانشاه با دستور استاندار پایان می یابد

استاندار کرمانشاه گفت: با رعایت الگوی مصرف برق و مشارکت بیشتر مردم، دستگاه های اجرایی و همکاری برق منطقه ای و شرکت توزیع نیروی برق تلاش می کنیم شرایط به گونه ای مدیریت و نظارت شود که برق مشترکان خانگی قطع نشود.

 

کرمانشاه _فرین _هوشنگ بازوند در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و عملیات پاسخ به بحران استان کرمانشاه با اشاره به شرایط سخت پیش رو ناشی از کاهش بارش ها، خشکسالی و کمبود آب در سدهای برق آبی، اظهار داشت: برای عبور از این بحران و عدم قطع برق مشترکان خانگی نیازمند همکاری بیشتر و مشارکت مطلوب مردم استان و دستگاه های اجرایی هستیم.

وی ادامه داد: به دلیل مشکلات ایجاد شده برای مردم امروز مصوب شد که برق مشترکان خانگی قطع نشود و با تعهد شرکت توزیع نیروی برق، برق منطقه ای و البته همکاری مردم و دستگاه های اجرایی شرایط اجرایی شدن این مصوبه تسهیل و این امر در کمترین زمان ممکن محقق می شود.

استاندار کرمانشاه ضمن تشریح برنامه های مدیریتی برای جلوگیری از خاموشی ها از رعایت الگوی مصرف، نظارت و هماهنگی بیشتر در ادارات دولتی و کنترل مصرف در صنعت، بانکها، نهادهای عمومی غیردولتی و بخش های کشاورزی و تجاری به عنوان محور اقدامات نام برد و افزود: تعدیل روشنایی معابر و جاده ها با هماهنگی نیروی انتظامی، شهرداری و حمل و نقل و پایانه ها نیز در دستور کار قرار دارد و در صورتی که این کمیته سریعاً به جمع بندی نرسد، شرکت توزیع اختیار دارد با تحلیل شرایط اقدام نماید.

بازوند یاد آور شد: قطع نشدن برق واحدهای مسکونی مشروط به توافق و همکاری دستگاه های اجرایی است و در بسته اجرایی مدیریت تولید و مصرف برق اختیارات نیز براین مهم تأکید شده است و بر این اساس ضمن تأکید بر رعایت الگوی مصرف برق در دستگاه های اجرایی به عنوان یک دستورالعمل، از امروز استفاده از کولرگازی در کلیه ادارات استان ممنوع اعلام می شود و با مدیرانی که از این دستور تخطی کنند شدیداً برخورد و برق آن سازمان قطع می شود.

مقام ارشد خاطرنشان کرد: براساس اختیارات وگذار شده به استانداران امکان تغییر ساعات کاری یا تعطیلی پنج شنبه ها بررسی می شود و طرح پیشنهادی در صورت موافقت وزارت کشور ابلاغ خواهد شد.

 

او گفت: ادارات علاوه خاموش کردن کولرهای گازی موظف هستند از وسایل سرمایشی پرمصرف هم استفاده ننمایند و حتماً تیمی نامحسوس بر حسن اجرای این دستورالعمل نظارت خواهد کرد

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1260

برچسب ها