تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

حل مشکل ترافیک مطالبه بحق مردم همدان/شهرک بنکداری دهه فجر افتتاح می شود

  • کد خبر : 6191
  • ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۴
حل مشکل ترافیک مطالبه بحق مردم همدان/شهرک بنکداری دهه فجر افتتاح می شود

حل مشکل ترافیک مطالبه بحق مردم همدان/شهرک بنکداری دهه فجر افتتاح می شود

سرپرست فرمانداری همدان گفت : حل مشکل ترافیک‌همدان مطالبه بحق عموم مردم است که باید به آن پاسخ داده شود

 

 

به گزارش الوند _ مسلم مخفی در شورای ترافیک شهرستان همدان اظهار داشت: مصوبات یکسال گذشته این شورا رامرور کردم اما در شورای ترافیک شهرستان خوب عمل نشده است ،ضمن آنکه برخی از پارکینگها در مجتمع های تجاری حذف شده که باید مسئولان وقت پاسخگو‌ باشند.

سرپرست فرمانداری شهرستان همدان با اشاره به ضرورت چاره اندیشی سریع برای رفع این چالش شهری گفت: نیاز مبرم به ایجاد و احداث پارکینگ های بزرگ عمومی و طبقاتی در شهر همدان بیش از پیش احساس می شود.

مخفی انتقال مطب پزشکان را از جمله ملزومات طرح شده در حین ساخت پیاده راه بوعلی عنوان کرد و افزود: وجود ادارات، موسسات، مدارس، واحدهای صنفی و مشاغل پرمخاطب در خیابان های اصلی شهر، در سال های اخیر وضعیتی نامطلوب ایجاد و به گره های ترافیکی دامن زده است.

وی اضافه کرد : ناوگان حمل و نقل عمومی در همدان مطلوب نیست که این امر منجر به تردد بسیاری از خودروهای تک سرنشین و افزایش میزان سفرهای درون شهری غیر ضروری می شود.

سرپرست فرمانداری همدان خواستار بازنگری در صدور مجوز مکان فعالیت موسسات آموزشی آزاد شد و یاد آور شد : برخورد قانونی با فعالیت موسسات آموزشی در سایر کاربری ها در دستور کار شهرداری قرار گیرد و با هماهنگی آموزش و پرورش نسبت به جابجایی برخی از موسسات اقدام گردد.

مخفی با اشاره به اینکه رسانه ها در ارائه و نهادینه کردن فرهنگ صحیح ترافیک و کاهش تلفات ناشی از تصادفات در جامعه نقش موثری دارند تصریح کرد: رسانه ها می توانند به کمک پلیس و همکاری مردم، جامعه ای از عاری از تصادفات را رقم بزنند و هر چه فرهنگ ترافیک در جامعه به معرض نمایش گذاشته شود در نهادینه شدن این فرهنگ تاثیر بیشتری دارد.

وی از اجرای محدودیت ترافیکی جهت تردد خودروها در بخش های از محدوده بازار حسین خانی خبر داد و ادامه داد : در راستای حل مشکل ترافیک در محدوده بازارعمده فروشان ،ساخت شهرک بنکداری همدان با ۴۵۰ واحد تجاری به اتمام رسیده و در دهه‌فجر افتتاح می‌شود.

سرپرست فرمانداری همدان گریزی نیز به ممنوعیت پارک خودرو در میادین زد و اظهار کرد : حتی در ساعات عدم فعالیت مطب پزشکان هم شاهد پارک خودرو در حاشیه میدان آرامگاه بوعلی هستیم که پلیس راهنمایی باید نسبت به اعمال قانون و ممنوعیت توقف در این میدان به وظیفه خود عمل نماید.

این مقام اجرایی خاطر نشان کرد : در تعیین و اعمال نرخ مصوب سرویس مدارس در سال تحصیلی جاری نیز نظارت خوبی انجام نشده و بسیاری از والدین شخصا با خودروهای خود در این خصوص اقدام می کنند که باعث افزایش سفر و ترافیک می شود.

مخفی با اشاره به طرح ترافیک شهرهمدان تاکید کرد : اقدامات در دو‌بخش اورژانسی و بلند مدت باید انجام شود که در این جلسه سعی می کنیم با مصوبات روشن و زمانبندی مشخص ضمن شناسایی گره های ترافیکی تصمیمات موثر و قابل اجرا اتخاذ گردد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6191