تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
0

تورم ایلام ۱۳ پله بهبود یافت

  • کد خبر : 8581
  • ۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۶
تورم ایلام ۱۳ پله بهبود یافت

تورم ایلام ۱۳ پله بهبود یافت

استاندار ایلام گفت: براساس اعلام مرکز آمار ایران، رتبه‌ی تورم ایلام با ۴۸.۹ درصد برای نخستین‌بار در شهریورماه سال‌جاری ۱۳ پله بهبود یافت و اختلاف عدد تورم ایلام با میانگین کشوری به ۲.۸ درصد رسید.

 

به گزارش صنعت _ حسن بهرام‌نیا روز چهارشنبه ۵ مهرماه در نشست تنظیم بازار استان ایلام بیان داشت: نظارت مستمر بر بازار باید در دستور کار مدیران باشد و در بحث معیشت مردم و نظارت بر بازار، باید مدیران همانند اربعین عمل کنند.

 

 

استاندار ایلام با تاکید بر تشدید نظارت‌ها در بازار و نظارت روزانه بر نانوایی‌ها، گفت: ضمن توجه به کیفیت نان در استان، باید نظارت بر ساعت و خاتمه پخت هم تشدید شود و مدیران متولی نباید از کیفیت نان غافل باشند.

 

وی با اعلام این‌که تعطیلی‌خودسرانه‌ی نانوایی‌ها به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست ادامه داد: زمان آغاز و خاتمه‌ی پخت نان، روزانه مورد رصد قرار گیرد و در این راستا با متخلفان با جدیت برخورد می‌شود.

 

وی تصریح کرد: براساس اعلام مرکز آمار ایران، رتبه‌ی تورم ایلام با ۴۸.۹ درصد برای نخستین‌بار در شهریورماه سال‌جاری ۱۳ پله بهبود یافت و اختلاف عدد تورم ایلام با میانگین کشوری به ۲.۸ درصد رسید.

 

 

استاندار ایلام یادآور شد: ایلام سال‌های سال رتبه‌ی نخست تورم کشور و نگین تورم بود که طی دو سال اخیر به تدریج نرخ تورم در استان ایلام در مقایسه با سایر استان‌ها، روندی کاهشی داشته و در نرخ سالانه‌ی مرداد‌ماه این استان ۱۲ پله و در شهریورماه ۱۳ پله بهبود یافت.

 

نماینده‌ی عالی دولت در استان ایلام بیان داشت: استان ایلام همچنین در تورم نقطه به نقطه با ۴۰.۶ درصد رتبه‌ی ۱۸ کشور را به خود اختصاص داده است.

 

دکتر بهرام‌نیا گفت: ایلام سال گذشته رتبه‌ی نخست اشتغال کشور را کسب کرد که این مهم با تلاش همه‌جانبه‌ی مدیران استان محقق شد. استان ایلام همچنین رتبه‌ی نخست کاهش ضریب جینی «بیشترین کاهش فاصله‌ی طبقاتی» مناطق روستایی را کسب و رتبه‌ی دوم کشور از نظر کمترین ضریب جینی در مناطق شهری قرار گرفت.

 

وی همچنین اعلام کرد: استانداری ایلام در بین استانداری‌های سراسر کشور با ۱۸۰۱ امتیاز با و ۹۰.۵ تحقق اهداف، رتبه‌ی عالی را کسب کرد.

 

استاندار ایلام گفت: ایلام از نظر جلب سرمایه‌گذاری خارجی رتبه‌ی اول و از نظر جذب سرمایه گذاری خارجی رتبه‌ی سوم کشور را کسب کرد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اربعین اشاره کرد و گفت: مجموع مترددین از ابتدای صفر تا ۲۷ صفر ۳ میلیون و ۶۸۰ هزار نفر بود که در مجموع ۵۲ درصد زوار از مرز مهران تردد کردند.

 

استاندار ایلام خاطرنشان کرد: از همه‌ی مدیران استانی که در اربعین به‌صورت میدانی و به‌صورت پشتیبان تلاش کردند قدردانی می‌کنم.

 

نماینده‌ی عالی دولت در استان ایلام اضافه کرد: رییس‌جمهور در نشست هیات دولت از همه‌ی دست اندرکاران اربعین قدردانی کردند و معاون اول رییس جمهور در همان نشست اعلام کردند در بازدید از پایانه‌ی مرزی مهران حتی یک نمونه نارضایتی مردمی را شاهد نبودیم.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8581