تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
1

تنظیم بازار اولویت اصلی مسولان باشد

  • کد خبر : 9110
  • ۲۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۰
تنظیم بازار اولویت اصلی مسولان باشد

تنظیم بازار اولویت اصلی مسولان باشد

استاندار قم تنظیم بازار را اولویت اصلی مسولان عنوان کرد و گفت: مدیران باید با تصمیمات کلان استان برای تنظیم بازار و همچنین جلوگیری از تورم مضاعفی که بر اساس نظارت ضعیف ایجاد می‌شود همراه باشند.

به گزارش صنعت _ دکتر سید محمد آقا میری در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان قم بیان داشت: انتظار داریم که مصوبات هر جلسه تنظیم بازار به خوبی و به شکل کامل اجرا شود زیرا مردم باید تاثیر این تصمیمات را در زندگی خود حس کنند

 

وی با تمجید از پیگیری‌های معیشتی رئیس جمهور افزود: زمانی که بحث نهاده‌های دام و مرغ را عرضه کردیم ایشان به سرعت وارد عمل شده و با حل آن، زمینه ساز کاهش قیمت مرغ شدند. این روند در خصوص گوشت قرمز هم به ثمر خواهد رسید.

 

استاندار قم تصریح کرد: از نزدیک شاهدیم که آیت الله رئیسی در زمینه معیشت و سفره مردم به شدت حساس هستند و از کوچکترین موضوعاتی که بتواند نقشی در بهبود روند زندگی مردم داشته باشد نیز عبور نمی‌کند.

 

آقامیری با بیان این مطلب که در بحث نهاده‌های دامی مشکلی در استان وجود ندارد اظهار داشت: خوشبختانه روند توزیع گوشت نیز سیر خوبی دارد، در عین حال مدیران مربوطه باید گوشت مورد نیاز استان را در اسرع وقت تامین و توسط شبکه توزیع امینی که در گذشته مشخص شده‌ در اختیار مردم قرار دهند.

 

وی بیان کرد: تلاش شود که گوشت‌هایی که برای تامین نیاز استان وارد قم می شود در فروشگاه‌های بزرگ عرضه نشود بلکه باید  به شکل سراسری و محله محور توزیع گردد.

 

آقامیری یکی ازمهمترین شاخص‌های عملکردی مدیران را موفقیت در تنظیم بازار عنوان کرد و گفت: مدیران باید با تصمیمات کلان استان برای تنظیم بازار و همچنین جلوگیری از تورم مضاعفی که بر اساس نظارت ضعیف ایجاد می‌شود همراه باشند.

 

وی با تاکید بر به کارگیری همه ابزارهای لازم برای تنظیم بازار در استان اظهار کرد: در مسیر ایجاد بستر مشخص و شفاف برای توزیع اقلام عمومی و هر آنچه با زندگی مردم سرو کار دارد با احدی تعارف نداریم و هر کسی که در این زمینه بخواهد اخلالی در معیشت مردم انجام دهد با سخت ترین روش با او برخورد خواهیم کرد.

 

استاندارقم یادآورشد: در تنظیم بازار به خصوص اقلام خوراکی مثل گوشت، مساله سلامت محصولات، اولویت اصلی مسئولان باشد.

 

وی در ادامه دستوراتی را برای تامین کالاهای عمومی در سریع‌ترین زمان و عرضه کافی و نظارت بسیار دقیق روی توزیع و قیمت گذاری و همچنین مقابله با گرانفروشی از طریق فعال کردن ناظران بخش‌هایی چون اتحادیه ها و نهادهای نظارتی برای افزایش رفاه حال مردم قم ارایه کرد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=9110