تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
2

اعطای تسهیلات یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی به سربازان مهارت دیده   

  • کد خبر : 6439
  • ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۶
اعطای تسهیلات یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی به سربازان مهارت دیده    

اعطای تسهیلات یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی به سربازان مهارت دیده 

 
 فرمانده انتظامی استان  کرمانشاه با بیان اینکه توجه به امر مهارت آموزي سربازان در اجراي فرامين مقام معظم رهبري ( مدظله العالي) در فرماندهي انتظامي استان کرمانشاه به جد دنبال مي شود ، گفت: به سربازانی که دوره های مهارتی را طی و مدرک لازم را کسب کنند تسهیلات یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی اعطا می شود. 

به گزارش الوند _ سردار “علي اکبر جاويدان” اظهار داشت:  مهارت آموزي سربازان يک عزم همگاني را مي طلبد و شايد مهم تر از ورود به بازار کار و اشتغال اين افراد، تبديل آن ها به يک فرد خودساخته و کارآفرين باشد.

 

وی با اشاره به ایجاد قرارگاه مهارت آموزی، گفت: از اهداف اين قرارگاه پيش بيني الزامات سازکارهاي لازم براي مهارت آموزي سربازان، تعيين اهداف از سياست هاي کلان بلند مدت بر موضوع توصيه قابليت هاي سربازان ،ايجاد همگرايي مشارکت بين نهاد هاي موثر در حوزه سربازان وظيفه، توصيه نگرش همگاني به ويژه جوانان، نشاط سربازي، استفاده از تمامي ظرفيت ها امکانات و توانمندي هاي سازمان نيروهاي مسلح است.

 

سردار جاويدان با اشاره به مأموريت‌هاي قرارگاه مهارت‌آموزي کارکنان وظيفه در رابطه با کمک به اشتغال و مهارت سربازان خاطرنشان کرد: مهارت‌هاي اجتماعي، مهارت‌هاي عمومي و مهارت‌هاي تخصصي محوريت دوره‌هاي مهارت‌آموزي سربازان وظيفه را تشکيل مي‌دهند و همچنين برنامه‌هاي آموزش کارآفريني و کسب‌وکار نيز به‌واسطه اهميتي که در تسهيل فرايند دست‌يابي به فرصت‌هاي شغلي حال و آينده دارد موردتوجه قرارگرفته است.

 

رئیس پلیس استان کرمانشاه در خصوص توانمندسازي و مهارت‌افزايي سربازان نیز گفت: در بحث مهارت افزايي سربازان قرارگاه مهارت‌افزايي افتتاح شده که اين قرارگاه با وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادها ارتباط مستقيم برقرار کرده تا هر سرباز بتواند يک مهارت را در دوره سربازي فرا بگيرد.

 

وی ادامه داد: مهارت آموزي در کاهش آسيب هاي اجتماعي اقشار آسيب پذير نقش تاثيرگذاري داشته که اشتغال به خودي خود ايجاد نمي‌شود بلکه بايد بستر و زمينه‌اي براي آن فراهم شود بنابراين بايد برگزاري دوره‌هاي آموزشي در حين خدمت مقدس سربازي زمينه اشتغال را براي جوانان فراهم کنيم.

 

سردار جاویدان یادآوری کرد: در کليه استان هاي  کشور قرارکاه هاي مهارت آموزي با همکاري ادارت مختلف تشکيل بر اساس ابلاغيه هاي صادره قدر السهم هر استان مشخص که استان کرمانشاه نيز در حال اجراي کامل قرارگاه مهارت آموزي به خصوص بحث اعطاي وام یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی به سربازان مهارت ديده ترخيصي سال ۱۳۹۷ به بعد مي باشد که در اين زمينه نيز تا کنون گام هاي موثري برداشته شده است.

 

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت:  تاکنون ۳ هزار و ۳۰۰ نفر از سربازان، دوره هاي مهارت را طي کرده اند که با توجه به آمار بيکاري موجود در سطح استان کرمانشاه انشاالله در راستاي کمک افراد جوياي کار داراي مهارت با همکاري ساير دستگاه هاي مربوط اقدامات موثري انجام خواهد پذيرفت.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6439