تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
0

استاندار کرمانشاه: با مهارت‌آموزی می‌توان بستر بازگشت دایمی معتادان بهبودیافته به اجتماع را فراهم کرد

  • کد خبر : 3569
  • ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۵
استاندار کرمانشاه: با مهارت‌آموزی می‌توان بستر بازگشت دایمی معتادان بهبودیافته به اجتماع را فراهم کرد

استاندار کرمانشاه:
با مهارت‌آموزی می‌توان بستر بازگشت دایمی معتادان بهبودیافته به اجتماع را فراهم کرد

 استاندار کرمانشاه گفت: آموزش مهارت‌های کاربردی به معتادان بهبودیافته می‌تواند بسترهای لازم برای پیوستن آن‌ها به بازار کار و بازگشت دایمی به دامان خانواده و اجتماع را فراهم کند.

به گزارش الوند، بهمن امیری مقدم در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه که با حضور مدیران دستگاه های مختلف برگزار شد؛ بیان داشت: اردوگاه کنگاور که در گذشته محل اسکان آوارگان عراقی بوده است، در سال ۹۷ با تصویب شورای مبارزه با مواد مخدر استان، مقرر شده که به اردوگاه توانمندسازی معتادان تبدیل شود.

وی افزود: متاسفانه پس از گذشت سه سال هنوز این اردوگاه که یک ظرفیت بسیار بزرگ است، تعیین تکلیف نشده است.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: با نشست‌هایی که با بخش صنعت استان برگزار شد، چهره‌های شناخته شده این حوزه برای فعال کردن این اردوگاه به عنوان یک مرکز مهم توانمندسازی اعلام آمادگی کردند و سازمان صمت باید از امروز هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی های لازم برای آغاز به کار این مرکز آغاز کند.

وی گفت: در این مجتمع می‌توان با همکاری کارآفرینان موفق، در کنار مهارت آموزی به معتادان بهبودیافته، در حوزه تولید و ایجاد درآمد برای این افراد هم کارهای بسیار خوبی انجام داد .

امیری مقدم ادامه داد: بسیاری از افراد معتاد به دلیل ناتوانی در پیدا کردن شغل، پس از بهبود اولیه دوباره در دام اعتیاد می افتند و فراگیری یک حرفه می‌تواند این چرخه باطل را متوقف کند.

وی یادآور شد : متاسفانه بلای خانمانسوز اعتیاد، بسیاری از خانواده ها را دچار گرفتاری‌ و رنج کرده و با توانمندکردن هر معتاد و پیوستن آن به بازار کار و اشتغال، در واقع یک خانواده از خطر متلاشی شدن، نجات یافته است.

مدیر ارشد استان در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی علاوه بر وظایف قانونی، وظیفه اخلاقی، انسانی و شرعی دارند که در قبال سلامت جوانان مردم احساس مسئولیت کنند و برای کمک به خانواده‌های گرفتار تمام توان و تلاش خود را به کار گیرند.

وی به توطئه دشمن در زمینه آلوده کردن نسل جوان اشاره کرد و گفت: متاسفانه دشمنان نظام جمهوری اسلامی با ترفندهایی مختلف در حال ترویج مواد مخدر در مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها هستند تا آینده سازان این مملکت را آلوده و بیمار کنند‌ که باید با جدیت جلوی اینکار گرفته شود.

امیری مقدم همچنین خواهان افزایش مراکز نگهداری با مشارکت بخش خصوصی و با نظارت دستگاه های مسئول شد.

وی همچنین بر لزوم برخورد قاطع دستگاه قضایی با کشت کنندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر تاکید کرد و گفت: لیست کسانی که دارای پرونده قبلی هستند باید به دستگاه های ذی ربط داده شود تا در صورت تکرار جرم، برخورد بسیار قاطعی با آن‌ها صورت گیرد و حتی در صورت تشخیص دستگاه قضایی، زمین‌ها و اموالشان مصادره شود.

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: همچنین منابع طبیعی هم موظف است از عرصه‌های خود حفاظت کند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف از طریق پلیس با مجرمین برخورد کند.

وی در پایان بر ضرورت سالم سازی محیط پارک ها برای استفاده خانواده‌ها تاکید کرد و گفت: تربیت بدنی استان باید با همکاری آموزش و پرورش، زمینه استفاده جوانان از ظرفیت مدارس برای انجام بازی های ورزشی اقدام کند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=3569