تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
0

استاندار کردستان : آماده توسعه روابط در همه ابعاد با اربیل هستیم

  • کد خبر : 8677
  • ۱۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۶
استاندار کردستان : آماده توسعه روابط در همه ابعاد با اربیل هستیم

استاندار کردستان : آماده توسعه روابط در همه ابعاد با اربیل هستیم

استاندار کردستان به روابط خوب بین کردستان با استان‌های سلیمانیه و حلبچه اشاره کرد و گفت: ما آمادگی داریم تا روابط بین اربیل و کردستان در زمینه‌های بازرگانی، تجارت و اقتصادی و حتی فرهنگی توسعه پیدا کند.

 

به گزارش صنعت _ اسماعیل زارعی‌کوشا در دیدار با استاندار اربیل اقلیم کردستان عراق اظهار کرد: کردستان در زمینه‌های پزشکی و گردشگری ظرفیت‌های ویژه‌ای دارد که آمادگی داریم با این ظرفیت‌ها به شهروندان اقلیم کردستان و استان اربیل خدمت کنیم.

 

وی یکی از برنامه‌های دولت ایران را اجرای پروژه ریلی تا مرز باشماق مریوان اعلام کرد.

 

زارعی کوشا همچنین خواستار زمینه‌سازی برای برقراری ارتباط هوایی بین دو استان شد و گفت: تا قبل از پایان امسال ایرلاین بومی کردستان برقرار خواهد شد.

 

نماینده عالی دولت در استان کردستان به روابط خوب بین کردستان با استان‌های سلیمانیه و حلبچه نیز گریزی زد و یاد آور شد: ما آمادگی داریم تا روابط بین اربیل و کردستان نیز در زمینه‌های بازرگانی، تجارت و اقتصادی و حتی فرهنگی توسعه پیدا کند.

 

استاندار کردستان اضافه کرد: این آمادگی و اشتیاق در مجموعه اتاق بازرگانی سنندج برای توسعه اقتصادی هم وجود دارد و می‌توان از این ظرفیت به نفع دو طرف بهره گرفت.

 

زارعی‌کوشا در پایان خواستار تسهیلگری برای تجار و بازرگانان به منظور توسعه تجارت بین دو طرف شد و بیان داشت: در آینده‌ای نزدیک همایش سرمایه‌گذاری در سنندج برگزار می‌شود و از استاندار اربیل برای حضور در این همایش دعوت کرد.

 

 

استاندار اربیل نیز ضمن ابراز خوشحالی از این دیدار، آن را زمینه‌ای برای روابط بیشتر دو طرف خواند.

 

امید خوشناو اظهار داشت: در حال حاضر ما روابط خوبی با ایران داریم و مراودات ما از طریق مرز حاج عمران انجام می‌شود در صورتیکه زمینه‌سازی شود مراودات خود را از طریق مرز باشماق هم انجام‌خواهیم‌داد.

 

وی همچنین گفت: هم‌اکنون تعداد زیادی دانشجوی اربیل و اقلیم کردستان عراق در دانشگاه کردستان تحصیل می‌کنند و این برای ما افتخار است هر چند خواستار تسهیلگری و  پذیرش دانشجویان بیشتری در این دانشگاه هستیم.

 

وی در ادامه اعلام کرد: شهروندان عراقی که برای فرایند درمان به کردستان و ایران مراجعه می‌کنند رضایت کامل دارند لذا هر چیزی سبب شود ارتباط ما با کردستان بیشتر شود انجام خواهیم داد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8677