تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
0

اجرای ۲۶۰ عنوان برنامه در سطح کتابخانه های عمومی شهرستان همدان به مناسبت هفته کتاب

  • کد خبر : 5689
  • ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲
اجرای ۲۶۰ عنوان برنامه در سطح کتابخانه های عمومی شهرستان همدان به مناسبت هفته کتاب

اجرای ۲۶۰ عنوان برنامه در سطح کتابخانه های عمومی شهرستان همدان به مناسبت هفته کتاب

فرماندار همدان از اجرای  ۲۶۰ عنوان برنامه در سطح کتابخانه های عمومی این شهرستان بمناسبت هفته کتاب خبر داد.

به گزارش الوند _ محمد علی محمدی در انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان همدان اظهار داشت  : ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه هفته کتاب را باشعار«ما همانیم که می خوانیم» در پیش رو داریم که ۲۶۰ عنوان برنامه در سطح کتابخانه های شهرستان به این مناسبت پیش بینی شده است.

وی افزود : برنامه مدون برای حضور و‌ بازدید دانش آموزان از کتابخانه مرکزی به منظور آشنا شدن و انس بیشتر با کتاب و ‌ترویج فرهنگ مطالعه توسط اداره کتابخانه ها با هماهنگی آموزش و پرورش انجام شود.

فرماندار همدان تصریح کرد : فضای مجازی فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را نابود کرده هر چند عده ای این حرف را قبول ندارند اما یک واقعیت است که خانواده ها با آن مواجهند.

محمدی ادامه داد : فضایی مشخص شود تا یک روز درهفته خانواده ها بتوانند با حضور در این مکان کتابهای خود را مبادله، اهدا و تهیه کنند همچنین می توان در حاشیه آن نمایشگاه و فروش کتاب با تخفیف نیزعرضه شود.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان همدان یادآور شد: در ترویج فرهنگ مطالعه باید خودمان را از قید و بندهای احتمالی رها کنیم و بعنوان متولیان امور در سطح محلی باید با دید وسیع وارد بشویم و دغدغه مباحث فرهنگ داشته باشیم.

محمدی اضافه کرد: کمبودهای فرهنگی در یک جامعه مشکلات عدیده ای را بدنبال دارد که ضرورت توجه به مقوله فرهنگ را دو‌چندان می کند.

وی خاطرنشان کرد : برخی از رفتارها در نآرامی های اخیر که عمدتا بعنوان هیجان جوانی از آن نام می بریم ناشی از ضعف عملکرد فرهنگی ما است و اینکه نتوانستیم بخوبی در مقابل هجمه فرهنگی دشمن جوانان نسل جدید را از نظر فرهنگی اغنا کنیم.

فرماندار همدان در پایان تاکید نمود: شهرداری ها نسبت به پرداخت نیم درصد قانونی کتابخانه ها اهتمام ویژه ای داشته باشند و در خصوص هزینه کرد این اعتبارات نیز باید گزارشی تهیه و اطلاع رسانی شود .

گفتنی است کتابخانه های عمومی سطح شهرستان همدان هم اکنون از ۷۷۰۰ نفر عضو و ۱۵۲۰۰۰ نسخه کتاب برخوردار است .

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5689