تاریخ : جمعه, ۲۲ تیر , ۱۴۰۳ 6 محرم 1446 Friday, 12 July , 2024
0

آیین رونمایی «به داشتنت فکرمی کنم» برگزار شد

  • کد خبر : 7829
  • ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۰
آیین رونمایی «به داشتنت فکرمی کنم» برگزار شد

آیین رونمایی «به داشتنت فکرمی کنم» برگزار شد

آیین رونمایی از تازه‌ترین اثر سعید جلیلی هنرمند با نام «به داشتنت فکرمی کنم» در کانون میعاد شهر بهار برگزار شد

 

در این برنامهٔ فرهنگی ادبی که پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ به همت موسسه فرهنگی هنری خاطرات مداد رنگی برگزار شد به کارنامهٔ دو دهه فعالیت فرهنگی، ادبی هنری، آثار چاپ شده و نقد و بررسی کتاب جدید این شاعر پرداخته شد.

اجرایی این برنامه با مریم کاظمی مسئول انجمن کافه عمر و مجری رویداد مهدی نوروزی بهار بود.

پس از رونمایی از مجموعه شعر «به داشتنت فکر می‌کنم» که در بردارندهٔ اشعار سپید کوتاه این شاعر است، دکتر محمد صفایی و دکتر محسن ترابی کمال، در مورد ویژگی‌های این کتاب، دانش خود را در اختیار مخاطبان برنامه قرار دادند.

میهمان ویژهٔ این برنامه هادی خوانساری از شاعران صاحب نام کشوری، تئورسین غزل پیشرو و فعال صلح بود که در بارهٔ مانیفست غزل پیشرو (غزل خودکار)، مؤلفه‌های این نوع غزل و لزوم نوآوری در غزل امروز، مباحثی مطرح و در نهایت با اشاره به جسارت و توانایی این شاعر بهاری در سرودن غزل‌هایی با مضامین نو اشاره کرد.

هادی خوانساری در اوایل دههٔ هشتاد کتابی با عنوان (چه ریک های جوان ۱۳۸۱ نشر شروع) منتشر کرد که برای اولین بار مانیفست غزل پیشرو یا غزل خودکار با ذکر نمونه غزل‌هایی از بعضی شاعران جوان کشور در آن ارائه شد که غزلی هم از سعید جلیلی هنرمند در میانش دیده می‌شد.

در ادامهٔ برنامه، دیگر کارشناس برنامه جواد نوری شاعر، طنز پرداز و محقق در مورد نوآوری‌های شاعر در عرصهٔ غزل مدرن در کتاب‌های «دو تا کلاغ غلط، بمب‌های خنثی شده در خواب و چهل سالگی کلمات» سخنانی بیان کرد.

 

اجرای موسیقی توسط مجتبی نوروزی و اعضای گروه بیداد موسسه خاطرات مداد رنگی؛ نازیلا خادمی، نرگس سلیمی و حسام رضایی از دیگر برنامه‌های این رویداد فرهنگی هنری بود.

در بخشی از برنامه که به خود شاعر اختصاص داشت، جلیلی پس از شعر خوانی به حمایت خانواده‌اش اشاره کرد و گفت: در این راه اگر حمایت خانواده نبود قطعاً در اوایل کار خسته و نا امید می‌شدم زیرا که فعالیت فرهنگی و ادامه دادن و ماندگاری در این عرصه نیاز به صرف انرژی، هزینهٔ مادی و معنوی دارد و این مهم را در ۲۵ سال گذشته خانوادهٔ فرهنگ دوست من به خصوص پدر گرامی و برادر ارجمندم دکتر مسعود جلیلی هنرمند انجام داده‌اند.

وی سپس از دایرهٔ هنرمندان، کارشناسان جلسه و دوستانی که همواره در کنارش باعث رونق فرهنگ و هنر شهر شده‌اند تشکر کرد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7829