تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
1

آزادی ۲۰۵ زندانی جرائم مالی غیر عمد در کرمانشاه

  • کد خبر : 1033
  • ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۴
آزادی ۲۰۵ زندانی جرائم مالی غیر عمد در کرمانشاه

آزادی ۲۰۵ زندانی جرائم مالی غیر عمد در کرمانشاه

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از آزادی ۲۰۵ زندانی جرائم مالی غیرعمد در سال ۱۳۹۹ با همکاری ستاد دیه و خیرین این استان خبر داد.

 

به گزارش فرین _دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در مراسم گلریزان که با همکاری ستاد دیه، اداره زندانها و خیرین در دادگستری این استان برگزار شد، اظهار داشت : درسال ۹۹ تعداد ۲۰۵زندانی جرائم مالی غیرعمد در کرمانشاه با همکاری ستاد دیه و خیرین این استان آزاد شدند که مبلغ محکومیت این افراد بالغ بر ۷۹۰ میلیارد ریال بوده است و نکته قابل توجه در این موضوع این است که با رایزنی که با شکات پرونده صورت گرفته است بیش از ۳۵۰ میلیارد ریال از این مبلغ توسط خود شکات پرونده بخشیده شده است.

وی یادآور شد: نفس این کار پسندیده و ارزشمند است و بر کسی پوشیده نیست آزادی یک پدر که ناخواسته در زندان به سر می برد و برگشت آن به آغوش خانواده چقدر می تواند ارزشمند باشد.

این مقام قضایی افزود: در این زمینه نیازمند فرهنگ سازی و حضور اقشار مختلف جامعه درامور خیرخواهانه هستیم و وقتی سربازی حقوق خود را به آزادی یک زندانی هدیه می کند متوجه می شویم چقدر مردم ما در انجام امور خیر پیش قدم و خدمتگزارند.

دکتر توسلی زاده با اشاره به اینکه در سطح استان کرمانشاه ظرفیت های خوبی برای این کار وجود دارد تاکید کرد: مسئولین امر موظفند با شناسایی این ظرفیت ها و طلب کمک از آنها به همنوع خود کمک کنند چرا که همه ما امانتداری بیش در این دنیا نیستیم و هر چه که در اختیار ماست از برکات حضرت حق است و باید در راه خیر بذل کنیم.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: خوشبختانه هر ساله با کمک ستاد دیه استان و نیز جمعی از خیرین و مسئولین امر و به مناسبت میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) مراسم گلریزان برای کمک به آزادی زندانیان جرائم مالی غیر عمد در کرمانشاه برگزار می شود و با استقبال خوب هم استانی های عزیز همراه است و کمک های شایانی نیز صورت می گیرد که در این جلسه مبلغ ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال از سوی خیرین جهت آزادسازی زندانیان اختصاص پیدا کرد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1033

برچسب ها