تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
2

۹۰درصد معلمان کرمانشاهی در برابر کرونا واکسینه شدند / توزیع سه هزارو ۵۵۰ تبلت بین دانش آموزان نیازمند

  • کد خبر : 1783
  • ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۰:۳۴
۹۰درصد معلمان کرمانشاهی در برابر کرونا واکسینه شدند / توزیع سه هزارو ۵۵۰ تبلت بین دانش آموزان نیازمند

۹۰درصد معلمان کرمانشاهی در برابر کرونا واکسینه شدند / توزیع سه هزارو ۵۵۰ تبلت بین دانش آموزان نیازمند

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از واکسینه شدن بیش از ۹۰ درصد از معلمان و فرهنگیان این استان خبر داد

 

کرمانشاه _ الوند _ مجید یزدان‌پناه روز یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمانشاه که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، بر تاکید بر فراموش نشدن حق آموزش و سلامت همه دانش‌آموزان اظهار داشت:در سال تحصیلی جدید شرایطی را فراهم خواهیم کرد تا خانواده‌ها بدون هیچ‌گونه نگرانی و با امنیت خاطر تمام فرزندان خود را به مدرسه بفرستند.

وی از واکسینه شدن بیش از ۹۰ درصد از معلمان و فرهنگیان استان خبر داد و افزود : سه مرکز ویژه واکسیناسیون فرهنگیان فعال است و تاکنون بیش از ۹۰درصد از فرهنگیان نوبت اول واکسن و ۱۸.۵ درصد هم نوبت دوم واکسن را دریافت کردند و تا اول مهر هم همه کسانی که با دانش‌آموزان در ارتباط هستند مانند والدین آنها و راننده سرویس هم ۲ نوبت واکسن خود را دریافت می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا را لازم‌الاجرا دانست و یادآور شد: آموزش و پرورش استان برای هر سه سناریو یعنی آموزش حضوری، مجازی و تلفیقی آمادگی کامل را دارد و در این خصوص تایع تصمیمات ستاد کرونا است.

یزدان‌پناه همچنین از ثبت‌نام بیش از ۹۰ درصد دانش‌آموزان استان در مدارس خبر داد و گفت: از مجموع ۳۶۴ هزار دانش‌آموز در استان کرمانشاه، ۲۶ هزار و ۵۰۰نفر در مقطع پیش‌دبستانی، ۱۸۵ هزار در مقطع ابتدایی، ۸۲ هزار و ۳۳۵ نفر در مقطع متوسطه اول و ۷۰ هزار و ۱۹۵ دانش‌آموز در مقطع متوسطه دوم داریم که ثبت نام بیش از ۹۰ درصد آنها انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه حدود پنج میلیون دانش‌آموز در کشور تبلت ندارند، تاکید کرد: تا پایان تیر ماه ۱۴۰۰ تعداد سه هزار و ۵۵۰ تبلت بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شد و اکنون بیش از ۲۷ هزار  دانش‌آموز کرمانشاهی تبلت ندارند که نیازمند کمک بانک‌ها، خیرین و نهادهای ذی‌ربط هستند.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1783

برچسب ها