تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
1

۷۴هزار همدانی در برابر کووید ۱۹واکسینه شدند

  • کد خبر : 1229
  • ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۳
۷۴هزار همدانی در برابر کووید ۱۹واکسینه شدند

۷۴هزار همدانی در برابر کووید ۱۹واکسینه شدند

استاندار همدان گفت : تا کنون ۷۴هزار نفر از اقشار و گروه های مختلف در استان در برابر کووید ۱۹ واکسینه شدند که مؤید اهتمام دست اندرکاران حوزه سلامت استان در اجرای این طرح است

 

همدان _ فرین _ سید سعید شاهرخی روز شنبه در ستاد استانی مقابله با کرونا همدان اظهار داشت: شیوع بیماری کرونا در استان همدان روند نزولی به خود گرفته که این امر موجب از سر گیری فعالیت گروه های شغلی ۱، ۲  و همچنین برگزاری نمازهای جمعه و مراسمات با رعایت پروتکل های بهداشتی مطابق با مصوبات ستاد ملی کرونا شده است.

وی ادامه داد: شرایط حاظر بسیار شکننده است و برای عبور از این مرحله نیازمند همراهی ،عدم عادی انگاری و رعایت دستورالعمل های اعلامی وزارت بهداشت توسط مردم هستیم چرا که عامل ۹۸ درصد ابتلاء به ویروس کرونا حضور در تجمع ها و دورهمی های خانوادگی است.

مدیر ارشد استان با ذکر این نکته که تردد خودروهای غیربومی به استان همدان از چهارشنبه ۱۲ خرداد تا ۱۲ ظهر دوشنبه هفته آینده ممنوع است ،یاد آور شد: تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا سه بامداد همچنان ممنوع است لذا انتظار می رود شهروندان امور کاری خود را به نحوی مدیریت نمایند که همزمانی با ساعات منع تردد شبانه نداشته باشد.

شاهرخی تامین امنیت و سلامت انتخابات را از اولویت های اصلی استان برشمرد و افزود: شیوه‌نامه‌های دوران تبلیغات در ایام شیوع کرونا به کلیه دستگاه‌های اجرایی اطلاع رسانی شود تا زمینه حفظ سلامت مردم در ایام انتخابات فراهم شود.

استاندار همدان در پایان خواستار افزایش تیم های نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در ایام انتخابات شد و گفت: تیمی ازسوی دانشگاه علوم پزشکی جهت بررسی وضعیت رعایت الزامات بهداشتی در انتخابات تشکیل شده و می طلبد که جانشین سپاه استان همدان نیز در زمان برگزاری انتخابات روند بازرسی ها را تشدید و فعال تر نماید .

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1229

برچسب ها