تاریخ : جمعه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۳ 24 ذو القعدة 1445 Friday, 31 May , 2024
2

۵۱ هزار اسد آبادی در برابر کرونا واکسینه شدند

  • کد خبر : 1822
  • ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۵
۵۱ هزار اسد آبادی در برابر کرونا واکسینه شدند

۵۱ هزار اسد آبادی در برابر کرونا واکسینه شدند

فرماندار اسدآباد گفت: با واکسیناسیون ۵۱ هزار و ۵۱۸ نفر از جمعیت جامعه هدف اسدآباد آمار واکسیناسیون شهرستان از مرز ۵۰ هزار نفر گذشت.

 

همدان _ الوند _سعید کتابی در ستاد کرونای شهرستان با اشاره به وضعیت نارنجی شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: وضعیت شهرستان در شرایط کاملا شکننده‌ای قرار داشته و بیماران بستری بخش کرونایی دارای روند نزولی است که امیدواریم روند کاهشی همچنان ادامه داشته باشد.

وی با تاکید بر ضرورت  تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم تصریح کرد: در حال حاضر در شهرستان دو مرکز تجمیعی واکسیناسیون فعالیت دارند که در صورت اعلام نیاز دانشکده علوم پزشکی نسبت به افزایش این مراکز توسط دانشکده اقدام خواهد شد.

کتابی با اشاره به ابلاغ شدن واکسیناسیون دانش آموزان به منظور بازگشایی مدارس خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از هرگونه تجمع لازم است اطلاع رسانی‌های لازم واکسیناسیون دانش آموزان در سامانه شاد توسط آموزش و پرورش انجام گیرد.

فرماندار با بیان اینکه هنوز رسما مصوبه‌ای در رابطه با بازگشایی مدارس از طریق ستاد کرونا  به ما اعلام نشده یاد آور شد: با توجه به برداشته شدن شرط سنی در استان همدان برای واکسیناسیون هیچ مشکل و محدودیتی در بحث واکسیناسیون دانش آموزان و جامعه هدف واجد شرایط واکسیناسیون در شهرستان وجود ندارد.

کتابی با تاکید بر پای کار بودن کلیه دستگاه‌های اداری و اجرایی در کمک و همکاری با دانشکده علوم پزشکی در بحث روند واکسیناسیون افزود: در حال حاضر توسط سپاه شهرستان مراکزی برای ثبت نام واکسیناسیون و نوبت دهی راه اندازی شده است تا افرادی که احتمالا قادر به ثبت نام در سامانه نیستند از طریق این مراکز نسبت به  نوبت دهی خود اقدام کنند.

این مقام مسئول همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک شدن به پایان ایام ماه صفر و آغاز مراسم و جشن‌های عروسی لازم است کارگروه  ویژه آسیب شناسی با عضویت دانشکده علوم پزشکی، بخشداران، فرمانداری، نیروی انتظامی برای بررسی راهکارهای قانونی برخورد با تخلفات کرونایی، خلا قانونی و راهکارهای پیگیری قانونی تخلفات کرونایی تشکیل شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1822

برچسب ها