تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
0

۱۲۲۱ مجرم حرفه ای و سابقه دار در کرمانشاه شناسنامه دار شدند

  • کد خبر : 8990
  • ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۸
۱۲۲۱ مجرم حرفه ای و سابقه دار در کرمانشاه شناسنامه دار شدند

۱۲۲۱ مجرم حرفه ای و سابقه دار در کرمانشاه شناسنامه دار شدند

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از شناسنامه دار شدن ۱۲۲۱ مجرم حرفه ای و سابقه دار کرمانشاه به منظور کنترل و نظارت بیشتر بر آنها خبرداد.

 

به گزارش صنعت _ حمیدرضا کریمی در جمع خبرنگاران، بااشاره به لزوم کنترل و نظارت بیشتر بر مجرمین حرفه ای و سابقه دار، اظهارکرد: در این راستا از یکی دوسال قبل طرح شناسایی و ثبت اطلاعات مجرمین حرفه ای و سابقه دار در کشور و به تبع در استان کرمانشاه آغاز شد.

وی افزود: به این منظور تاکنون ۱۲۲۱ مجرم حرفه ای و سابقه دار در استان کرمانشاه شناسایی و مشخصات آنها در سامانه کنترل محرمین حرفه ای ثبت شده است.

به گفته این مسئول، برای ۹۳۰ نفر از مجرمین حرفه ای و سابقه دار استان هم با تشکیل یک بانک اطلاعاتی جامع پرونده شخصیت تدوین شده است.

دادستان کرمانشاه هدف از اجرای این طرح را کاهش تکرار جرم، ایجاد آرامش و امنیت برای مردم عنوان کرد و گفت: طبق این طرح، مجرمان جرائم مهم و مخل امنیت و آسایش مردم شناسنامه دار شده و به طور مداوم مورد رصد و پایش قرار می گیرند.

وی در خصوص جرائمی که مشمول این طرح هستند هم گفت: حدود ۲۰ عنوان مجرمانه شامل قتل، نزاع دسته جمعی، آدم ربایی، جعل و کلاهبرداری و … هستند که جزو جرائم خطرناک به شمار می آیند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8990