تاریخ : پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ 7 ذو الحجة 1445 Thursday, 13 June , 2024
1

‍ دستگیری کلاهبردار ارز دیجیتال در کرمانشاه

  • کد خبر : 1893
  • ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
‍ دستگیری کلاهبردار ارز دیجیتال در کرمانشاه

دستگیری کلاه‌بردار ارز دیجیتال در کرمانشاه

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از دستگیری نوجوانی که از طریق ایجاد کانال و سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال دست به کلاهبرداری زده بود خبر داد.

کرمانشاه_الوند_سرهنگ علی عباسی کسانی اظهار داشت: با مراجعه خانم جوانی به پلیس فتا و طرح شکایتی با موضوع کلاهبرداری اینترنتی ارز دیجیتال معادل ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تحت عنوان سیگنال دهی و سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال، پرونده اولیه تشکیل و برای پیگیری در اختیار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات پلیس مشخص شد متهم با راه‌اندازی کانال آموزشی در شبکه اجتماعی تلگرام و واتس‌اپ در زمینه مشاوره در خریدوفروش ارز دیجیتال فعال و اقدام به فریب قربانیان خود و دریافت ارز دیجیتال کرده است.

سرهنگ کسانی تصریح کرد: متهم جهت پنهان کردن ردپای خود مبالغ دریافتی را به‌صورت ارز دیجیتال دریافت کرده و هیچ سرنخی برای شناسایی باقی نگذاشته بود اما کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و علمی و جمع‌آوری ادله دیجیتال متهم که هفده سال سن داشت را دریکی از استان‌های شمالی کشور شناسایی کردند.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: با توجه به اهمیت موضوع تیمی متخصص از کارشناسان به استان موردنظر اعزام و متهم را با هماهنگی مرجع قضایی دستگیر و ادله جرم را ضبط گردد.

وی همچنین به شهروندان توصیه کرد: کاربران فضای مجازی باید توجه داشته باشند اعتماد به افرادی که از طریق فضای مجازی با آن‌ها آشنا شده و هیچ شناختی نسبت به ایشان ندارند اشتباه بوده و در بسیاری از مواقع به کلاه‌برداری منجر می‌شود همچنین باید از معامله با ارزه‌ای دیجیتال با توجه به پیچیدگی رسیدگی و تمایل کلاه‌برداران به استفاده از آن اجتناب کنند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1893

برچسب ها