تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

۹ پروژه مهم و کلان استان ایلام برای تکمیل به بخش خصوصی واگذار می‌ شود  

  • کد خبر : 7666
  • ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۱
۹ پروژه مهم و کلان استان ایلام برای تکمیل به بخش خصوصی واگذار می‌ شود   

۹ پروژه مهم و کلان استان ایلام برای تکمیل به بخش خصوصی واگذار می‌ شود

 

استاندار ایلام گفت : برای نخستین‌بار ۹ دستگاه‌ اجرایی ۹ پروژه مهم و کلان این استان را برای تکمیل به بخش خصوصی واگذار می‌کنند‌

 

به گزارش الوند _ حسن بهرام‌نیا روز سه شنبه ۱۶ خردادماه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان ایلام با تاکید بر هدفمند بودن پژوهش‌ها دراین استان بیان داشت: هر پژوهش باید یک مسئله مهم استان را برطرف کرده و انتخاب موضوع پژوهش‌ نیز باید براساس آمایش سرزمینی و نیازهای اساسی استان باشد و بتواند علاوه بر رفع مشکلات و مسایل جامعه، زمینه‌ توسعه و پیشرفت استان را فراهم نماید.

 

استاندار ایلام از تکمیل پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد این استان تا پایان شهریور ماه خبر داد و گفت: طبق زمانبندی پروژه‌ها و ایستگاه‌های پمپاژ کشاورزی استان با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد با تخصیص اعتبار لازم تا پایان شهریور تکمیل می‌شوند و پروژه‌های‌ کلانی و مهمی که سالهاست از کلنگ‌زنی آنان می گذرد و نیازمند اعتبار زیادی هستند برای تکمیل در قالب قرارداد «بی او تی» به بخش خصوصی واگذار می شود که در این راستا مقرر شده به زودی ۹ دستگاه اجرایی ۹ پروژه مهم و کلان استان را برای تکمیل به بخش خصوصی واگذار کنند.

 

 

نماینده عالی دولت در استان ایلام با تاکید بر توجه ویژه به اقتصاد دانش بنیان در استان، تصریح کرد: تمرکز اصلی دولت سیزدهم توسعه اقتصاد دانش بنیان است که در این راستا افزایش بهره‌وری و بالفعل کردن ظرفیت‌های بالقوه مدنظر است.

 

وی همچنین با اشاره به پروژه مهم سامانه گرمسیری، از تکمیل و بهره‌برداری فاز نخست این پروژه خبر داد و افزود: این پروژه مهم علی رغم همه مشکلات و تنگناهای مالی، با اعتبار ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در این دولت، امسال با حضور رئیس محترم جمهور به بهره‌برداری می رسد‌.

 

بهرام نیا اضافه کرد: هم‌اکنون ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار متر مکعب آب پشت سد کنجانچم است.

 

استاندار ایلام تصریح کرد: قرارگاه رسانه‌ای متشکل از ‌کلیه مدیران روابط عمومی‌های دستگاه های اجرایی با مدیریت استانداری و مسئولیت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تشکیل میشود.

 

 

بهرام نیا با اشاره به اینکه طرح جامع مهران تا شهریور ماه سال‌جاری تدوین می شود، گفت: همه زمین‌های منطقه ویژه اقتصادی مهران که به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار شده باید بسرعت تعیین تکلیف شود که مسئولیت اصلی این پیگیریها تا حصول نتیجه نهایی با مدیر اجرایی منطقه آزاد مهران است.

 

وی اضافه کرد: همچنین هرگونه مستحدثات در منطقه ویژه اقتصادی مربوط سازمان همیاری شهرداریها براساس نرخ کارشناسی در اختیار منطقه آزاد قرار می‌گیرد.

 

نماینده عالی دولت در استان ایلام به موضوع اقتصاد دانش بنیان و تکمیل زنجیره ارزش محصولات راهبردی استان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: با تکمیل زنجیره ارزش محصولات ارزش افزوده و میزان بهره‌وری افزایش می یابد.

 

استاندار ایلام تاکید کرد: طبق اعلام رئیس محترم جمهور، دستگاه‌های اجرایی، جهاد کشاورزی، سازمان صنعت و معدن و تجارت، تعاون روستایی، گمرگ و شرکت شهرک صنعتی و دیگر دستگاه های باید در نشست بعدی شورای برنامه ریزی و توسعه استان برنامه‌های اجرایی و عملیاتی را ارائه و از آن برنامه‌ها دفاع کنند و هر سه ماه در خصوص اجرای برنامه‌ها ارائه گزارش داشته باشند.

 

تشریح الزامات تحقق شعار سال ۱۴۰۲، ارائه گزارش تدوین سند توسعه اقتصاد دانش بنیان استان در افق ۱۴۰۴ توسط دانشگاه ایلام، ارائه گزارش میزان پیشرفت فیزیکی طرح سامانه گرمسیری توسط مجری طرح، ارائه گزارش آخرین وضعیت ایجاد منطقه آزاد مهران توسط شرکت مشاور و بررسی طرح‌هادی شهر جعفرآباد میشخاص از جمله دستورکارهای نشست امروز شورای برنامه ریزی و توسعه استان بود.

 

ایجاد یک قرارگاه رسانه‌ای متشکل از ‌کلیه مدیران روابط عمومی‌های دستگاه های اجرایی با مدیریت استانداری و مسئولیت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، ایجاد کمیته تخصصی حقوقی استان متشکل از کلیه کارشناسان حقوقی دستگاه‌های اجرایی کارآزموده و خبره استان، تسریع در طرح کلیات وضع موجود طرح بازنگری جامع ‌شهر ایوان، تخصیص اعتبار لازم برای خرید مینی‌بوس و ون برای اربعین ۱۴۰۲، تعیین‌تکلیف فوری زمین واگذار شده منطقه ویژه مهران از جمله مصوبات این نشست بود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7666