تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

۹۲ کارخانه در پارک پروپیلن منطقه آزاد مهران راه اندازی می شود 

  • کد خبر : 9239
  • ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۲
۹۲ کارخانه در پارک پروپیلن منطقه آزاد مهران راه اندازی می شود 

۹۲ کارخانه در پارک پروپیلن منطقه آزاد مهران راه اندازی می شود 

استاندار ایلام گفت : پارک پروپیلن در منطقه‌ی آزاد مهران جانمایی و به زودی اجرا می‌شود که در این پارک ۹۲ کارخانه راه‌اندازی و برای حداقل ۲هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

به گزارش صنعت _ دکتر حسن بهرام‌نیا در نشست هم‌اندیشی ستاد انتخابات استان ایلام بیان داشت: ابر‌پروژه‌ی سامانه‌ی گرمسیری یکی از پروژه‌های مهم استان است که در صورت افتتاح، ۱۸ هزار هکتار از اراضی استان مشروب می‌شود که فاز اول آن در آستانه‌ی افتتاح است و در‌ صورت بهره‌برداری از فاز نخست این پروژه، ۴ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی استان مشروب می‌شود. از مجموع اعتبارات اختصاص یافته (حدود ۱۰ هزار میلیاردتومان) برای سامانه‌ی گرمسیری، ۲۹۰۰ میلیارد در این دولت هزینه شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: از پروژه‌های مهم دیگر استان در کنار سامانه‌ی گرمسیری، تونل کبیرکوه به‌طول ۷ کیلومتر است که فقط در این دولت یک‌هزار میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.

 

استاندار ایلام با اشاره به پروژه‌های امید‌آفرین استان که در آستانه افتتاح هستند، گفت: تصفیه‌خانه ایوان با اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومان و صبا انرژی دهلران با تولید ۱۰۰ مگاوات برق، تولید کاغذ سنگی چرداول و واحد تولیدی قشاگستر ایوان و ان.جی.ال دهلران در آستانه بهره‌برداری هستند.

 

دکتر بهرام‌نیا گریزی نیز به پروژه‌های دهه فجر زد و یادآورشد: در ایام‌الله دهه‌ی فجر ۳۲۶ طرح و پروژه‌ی عمرانی و اقتصادی با اعتبار ۳هزار و ۷۹۴ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۲هزار و ۸۵۷ نفر به‌صورت(مستقیم و غیرمستقیم) در استان ایلام کلنگ‌زنی و یا افتتاح می‌شود.

 

نماینده عالی دولت در استان ایلام تصریح کرد: امروز تحولی در حوزه‌ی راه‌های استان صورت گرفته است، در سالیان گذشته در ایام اربعین مردم ۱۵ ساعت در ترافیک بودند ولی در اربعین امسال ترافیکی وجود نداشت. در حوزه‌ی زیرساخت‌های استان، ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه شد که ۵ هزار میلیارد تومان فقط در حوزه‌ی راه‌ها بود.

 

وی اظهار داشت: ایلام از نظر اشتغال سال گذشته رتبه نخست کشور و امسال در جایگاه پنجم کشور است و در سرمایه‌گذاری خارجی نیز  رتبه ۵ کشور را کسب کردیم امروز شاهد هستیم که چندین شرکت خارجی در استان از جمله شرکت چینی در ملکشاهی ( تولید منگز) فعال شدند.

 

دکتر بهرام‌نیا تاکید کرد: ایلام سال‌های سال، نگین تورم در کشور بود، نرخ تورم ایلام پس از سال‌ها، طی دو سال اخیر ۱۵ پله بهبود یافته است و واحد‌های راکد زیادی به چرخه‌ی تولید بازگشتند و این استان از  رشد سرمایه‌گذاری رتبه‌ی ۵ کشور را به خود اختصاص داده است که ضرورت دارد این قبیل دستاوردها اطلاع‌رسانی شود.

 

نماینده عالی دولت در استان ایلام با بیان اینکه این کشور امروز در همه حوزه‌ها پیشرفت کرده است، گفت: ایران در حال حاضر جزو ۱۰ کشور برتر جهان از نظر پرتاب ماهواره به فضا است.

 

استاندار ایلام با اشاره به رویکرد فساد‌تیزی دولت سیزدهم، اضافه کرد: کشتارگاه دام سنگین ایلام طی سالیان گذشته به یک نفر واگذار شده که اهلیت نداشته است که پس از سالها، این کشتارگاه دام ایلام به دامن بیت‌المال بازگشت.

 

استاندار ایلام در پایان اظهار کرد: پارک پروپیلن در منطقه‌ی آزاد مهران جانمایی و به زودی اجرا می‌شود که در این پارک ۹۲ کارخانه راه‌اندازی و برای حداقل ۲هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=9239