تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

۸۷ درصد تعهد ایجاد اشتغال در استان کرمانشاه محقق شد   

  • کد خبر : 6664
  • ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۹
۸۷ درصد تعهد ایجاد اشتغال در استان کرمانشاه محقق شد   

 
۸۷ درصد تعهد ایجاد اشتغال در استان کرمانشاه محقق شد 
 
 
 
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه بر اساس زیست بوم ملی اشتغال در کشور یک میلیون فرصت شغلی پیش بینی شد که سهم استان کرمانشاه ایجاد ۴۶ هزار و ۸۲ اشتغال است، گفت: تاکنون ۸۷ درصد سهمیه استان  به میزان ۴۰ هزار و ۳۹ فرصت شغلی در سامانه رصد ثبت شده است.

به گزارش الوند _ مختار احمدی در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه اظهار داشت: بر اساس داده های آماری سامانه رصد تاکنون از سهم تعهد شده ایجاد اشتغال در استان تاکنون ۴۰ هزار و ۳۹ فرصت شغلی یعنی ۸۷ درصد محقق شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه  ادامه داد: شهرستان کنگاور و سرپل ذهاب به ترتیب با ۱۰۷ درصد و ۱۰۱ درصد تحقق تعهد ایجاد اشتغال بیشترین عملکرد را داشته اند.

وی افزود: اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان با ثبت ۱۱هزار و ۴۱۴ فرصت شغلی و کمیته امداد امام با ثبت ۷ هزار و ۳۵۱ فرصت شغلی بیشترین سهم تعهد شده را ثبت نموده اند.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۱۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تسهیلات از محل جزء ۲ بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ برای استان کرمانشاه مصوب شده است، اضافه نمود: تاکنون هزار و ۴۱۸ میلیارد تومان به استان تخصیص یافته است.

وی یادآور شد: تاکنون مبلغ ۸۳۳ میلیارد تومان از این تسهیلات در استان توسط ۱۸ بانک عامل پرداخت شده است.

مختار احمدی با بیان اینکه این تسهیلات در دو بخش کارفرمایی و خویش فرمایی پرداخت می شود، گفت: در بخش کارفرمایی تاکنون ۷۷۶ طرح با مبلغ ۴۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان با پیش بینی ۳۳۱۸ فرصت شغلی به بانک های عامل معرفی شده است.

مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: در بخش خویش فرمایی نیز تاکنون ۲ هزار و ۷۰ طرح با مبلغ درخواستی ۲۸۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان با پیش بینی ۲ هزار و ۷۰ فرصت شغلی به بانک های عامل ارسال و در حالی رسیدگی و پرداخت می باشد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6664