تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
0

۷۳ پروژه در استان ایلام تا هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

  • کد خبر : 7566
  • ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۳
۷۳ پروژه در استان ایلام تا هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

۷۳ پروژه در استان ایلام تا هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

استاندار ایلام  از تکمیل و بهره‌برداری ۷۳ پروژه نیمه تمام این استان تا هفته دولت خبر داد و گفت: با انعقاد تفاهم نامه‌هایی با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان، ۷۳ پروژه نیمه تمام استان تا شهریور ماه و هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

 

|به گزارش الوند _ حسن بهرام نیا روز چهارشنبه ۳ خرداد ماه سال ۱۴۰۲ در نشست با فعالان سیاسی و فرهنگی استان در بخش دوم سخنان خود با اشاره سهم شهرستان‌ها از اعتبارت کل استان، گفت: از مجموع ۱۲۸ میلیارد تومان اعتبار مصوب شهرستان چرداول در سال ۱۴۰۱ حدود ۷۷ میلیارد تومان تخصیص و هزینه شد. همچنین ۱۷۸ میلیارد تومان برای بدره در نظرگرفته شد که ۸۹ میلیارد تومان آن برای احداث بیمارستان، تکمیل ایستگاه پمپاژ‌ها و سایر حوزه در این شهرستان تخصیص و هزینه شد.

دکتر بهرام‌نیا با اعتبارات در نظر‌گرفته شده برای شهرستان دره شهر اشاره کرد و افزود: از مجموع ۱۵۲ میلیارد تومان اعتبار برای شهرستان دره‌شهر ۶۷ میلیارد برای تکمیل پمپاژ ها و احداث چهار پروژه در بخش درمان و سایر حوزه ها تخصص یافت.

وی اضافه کرد: کل اعتبارات آبدانان ۸۷۳ میلیارد تومان بود که ۲۲۷ آن تخصیص یافت و علاوه بر آن از محل ماده ۵۶ حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برای تونل کبیرکوه اختصاص یافت.

نماینده عالی دولت در استان ایلام تاکید کرد: همچنین برای شهرستان دهلران ۳۶۸ میلیارد تومان اعتبار در نظرگرفته شده که ۲۴۴ میلیارد آن تخصیص یافت که ساماندهی چشمه آبگرم با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان و واگذاری یک‌هزار ۳۶۲ قطعه زمین به طایفه کاید‌خورده بعنوان مهم ترین دغدغه های مردم آبدانان پس از سالها محقق شد و پروژه راهسازی محور نصریان و مسیر دهلران – اندیشمک نیز در حال انجام است.

وی به اهتمام دولت برای تکمیل ایستگاه‌های پمپاژ که حدود ۲۰ سال از کلنگ زنی آنها می گذرد اشاره و تصریح کرد: از مجموع ۱۹ ایستگاه پمپاژ که بیش از ۲۰ سال از عمر آنها می گذرد سال گذشته با اعتبار حدود ۲۰۰ میلیارد تومان ۵ ایستگاه راه‌اندازی شد.

دکتر بهرام نیا از تکمیل و بهره‌برداری ۷۳ پروژه نیمه تمام این استان تا هفته دولت خبر داد و گفت: با انعقاد تفاهم نامه‌هایی با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان ۷۳ پروژه نیمه تمام استان تا شهریور ماه و هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار ایلام از افتتاح فاز نخست سامانه گرمسیری در استان ایلام خبر داد و گفت: با اعتبار یک هزار ۷۰۰ میلیارد تا شهریور ماه سال‌جاری ۲ هزار هکتار از اراضی تحت پوشش آبیاری پیشرفته قرار می گیرد و فاز نخست این پروژه مهم به‌بهره‌برداری می رسد.

وی اضافه کرد: با همکاری همه، استان با وجود بیشترین حجم تردد در ایام نوروز با کمترین تلفات و حوادث در مقایسه با سایر استان رتبه نخست کشور را کسب کرد.

استاندار ایلام گفت: در دولت سیزدهم به یادمان و گلزارهای شهدا به صورت ویژه توجه شد که مصادق آن از اختصاص ۶۰ میلیارد تومان برای یادمان‌ها بود که تاکنون ۳۷ میلیارد محقق شده است‌.

وی با اشاره به سفرهای شهرستانی، بیان داشت: ۷۷ سفر شهرستانی در روزهای تعطیل انجام شد و عمده این سفرها در روزهای تعطیل انجام شد تا خللی در کار مردم ایجاد نشود.

وی یکی از ویژگی‌های دولت سیزدهم را مردمی بودن آن عنوان کرد و گفت: در سفرهای استانی ریاست محترم جمهور و وزرا و نیز سفرهای شهرستانی نمود آن قابل مشاهده است.

استاندار ایلام گفت: از وزیر محترم کشور که در استان ایلام حضور یافتند و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت پروژه‌های اربعین قرار گرفتند قدردانی می‌کنم، وزیر کشور از مصادیق مدیران جهادی است که در کار و فعالیت شب و روز نمی شناسند.

وی اضافه کرد: دولت سیزدهم از چنین مدیران و وزرایی برخوردار است و مردم نیز در جریان سفر وزیر کشور به استان، استقبال خودجوش و باشکوهی از خادمان خود داشتند که نشان دهنده مردمی بودن دولت مردمی ایران قوی است.

نماینده عالی دولت در استان ایلام تاکید کرد: در انتخاب مدیران، شایسته‌سالاری و توانمندی افراد ملاک بوده و علیرغم وجود نیروی انسانی اما شرایط برای استفاده از همه این ظرفیت‌ها، محدود است. مدیران منصوب شده حتما باید گفتمان دولت را قبول داشته باشند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7566