تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

۷۲ درصد واحد‌های روستایی استان کرمانشاه مقاوم‌سازی شده است

  • کد خبر : 5698
  • ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۰
۷۲ درصد واحد‌های روستایی استان کرمانشاه مقاوم‌سازی شده است

۷۲ درصد واحد‌های روستایی استان کرمانشاه مقاوم‌سازی شده است

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه با اشاره به اینکه ۷۲ درصد واحد‌های روستایی استان مقاوم‌سازی شده‌ است، گفت: سهمیه امسال استان برای پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ۳۰۰۰ واحد است.

به گزارش الوند _فرهاد فقیهی اظهار داشت: بعد از وقفه چند ماهه، تسهیلات مسکن روستایی هفته گذشته به استان کرمانشاه ابلاغ شد که مبلغ این تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومان با نرخ سود پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله است.

وی  با اشاره به اینکه تا کنون ۷۲ درصد واحدهای روستایی مقاوم سازی شده است ،افزود: سهمیه استان برای پرداخت این تسهیلات در امسال ۳۰۰۰ واحد است که تاکنون ۲۴۰۰ متقاضی پرونده تشکیل داده‌اند و آماده معرفی به بانک هستند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه ادامه داد: تمام افرادی که در روستاها دارای زمین یا واحد مسکونی فرسوده هستند می‌توانند با مراجعه به شعب بنیاد مسکن در شهرستان‌ها نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند.

فقیهی بیان کرد: البته متقاضیان در مرحله نخست باید نسبت به دریافت پروانه ساخت از دهیاری‌ها اقدام کنند که در مراحل بعدی به بانک‌های عامل معرفی شوند.

لازم بذکر است پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مقاوم‌سازی واحد‌های مسکونی روستایی هفته گذشته آغاز شده و این تسهیلات به متقاضیانی که دارای زمین یا واحد فرسوده هستند تعلق می‌گیرد، پیش از این مبلغ تسهیلات پرداختی برای مقاوم‌سازی واحد‌های روستایی ۱۰۰ میلیون تومان بوده است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5698