تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
1

۱۲ پروژه کلان عمرانی در سفر رییس جمهور به کردستان، افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد

  • کد خبر : 8798
  • ۲۳ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۳
۱۲ پروژه کلان عمرانی در سفر رییس جمهور به کردستان، افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد

۱۲ پروژه کلان عمرانی در سفر رییس جمهور به کردستان، افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد

استاندار کردستان با اشاره به اینکه توجه ویژه دولتمردان و مسئولان عالی کشور به کردستان زمینه ساز اقدامات مطلوبی در حوزه های عمرانی و اقتصادی این استان شده است ،گفت: در هفته‌های آینده، ۱۲ پروژه کلان عمرانی در سفر رییس جمهور به کردستان، افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش صنعت _ اسماعیل زارعی کوشا در جلسه‌ سازمان بازرسی استان کردستان با بیان اینکه این سازمان در یکی از بهترین دوره‌های خود در کشور قرار گرفته است، اظهار داشت : مسئولین سازمان بویژه رییس این سازمان و به تبع آن بازرسی کل استان کردستان با رویکردی نو اقدامات موثری را انجام داده‌اند.

 

وی با ذکر اینکه توفیق در گرو وفاق و همدلی حاصل می‌شود و این سنت الهی است، افزود: نقطه قوت استان در دوره جاری همین برادری و همدلی است که بین مدیران در راستای توسعه و پیشرفت در همه شاخص‌ها وجود داشته و در عین حال تلاش جهت سلامت اداری و مبارزه با فساد که یکی از رویکرد‌ها و تاکیدات ریاست جمهوری است، مورد توجه قرار دارد.

 

استاندار کردستان تصریح کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری، ساختارهای فساد زا را باید در هم شکست و نظارت بر فساد از دل دستگاه‌های اجرایی باید شروع شود.

 

زارعی کوشا عنوان کرد: اگر هم آهنگی، هم نوایی و هم‌دلی در مجموعه‌های نظارتی و اجرایی وجود نداشته باشد و هر شخصی به زعم خویش عمل و با برداشت خاص خود حرکت کند، قطعا تصادم واصطکاک پیش می‌آید و در نهایت مردم و منافع استان مورد آسیب قرار می‌گیرند.

 

استاندار کردستان ادامه داد: خوشبختانه امروز مجموعه دستگاه‌های نظارتی در کردستان گره‌گشا، تسهیل‌گر و بعضا در گره گشایی ازدستگاه‌های اجرایی جلوتر و مانند طبیب دوار به دنبال حل مشکلات هستند.

 

زارعی کوشا با تاکید بر اینکه اگر مدیر اجرایی خیالش بابت همراهی دستگاه نظارتی آسوده نباشد، کارها به خوبی پیش نمی‌رود ،یادآور شد : نتیجه این تعامل و همدلی خدمت به مردم شریف استان است که همواره حامی و پشتیبان دولت در همه عرصه‌ها بوده‌اند و لیاقت بیشتر از این‌ها را نیز دارند.

 

نماینده عالی دولت در کردستان در ادامه سرمایه‌گذاری را نیاز امروزی توسعه اقتصادی استان اعلام کرد و گفت: دستگاه‌های نظارتی در این زمینه خوب عمل کرده‌اند و ساختاری که به عنوان شورای هماهنگی دستگاه‌های نظارتی ایجاد شده بسیار کمک کننده و تسهیل‌گر بوده است.

 

استاندار کردستان با بیان اینکه امروز استان در مسیر خوب توسعه و پیشرفت قرارگرفته است، تصریح کرد: حرکت کردستان به سمت و سوی پیشرفتِ حداکثری مدنظر ماست و این مهم مستلزم همراهی مردم و مسوولین است.

 

طبق اظهارات زارعی کوشا، اگر حل مسائل ریز و درشت و مزمن استان در زمان خود انجام می‌شد، قطعا اکنون اعتبار، بودجه و انرژی کنونی، صرف مسائل انباشته در کردستان نمی‌شد.

 

وی با بیان اینکه دولتمردان و مسئولان عالی کشور به استان توجه ویژه‌ای دارند لذا اقدامات مطلوبی در زمینه‌های عمرانی و اقتصادی استان صورت گرفته است، اضافه کرد: در هفته‌های آینده، ۱۲ پروژه کلان عمرانی در سفر رییس جمهور به کردستان، افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

 

استاندار کردستان خاطر نشان کرد: با نگاهی به آمار عملکرد عمرانی استان،تغییرات و پیشرفت‌های قابل توجهی مشاهده می‌شود و آمارها با مقیاس دلاری و ریالی با دوره‌های قبل قابل قیاس نیست لذا این امر با وجود تنگناها و مشکلات مالی و اقتصادی فراوان ، تحریم‌ها و عدم تحقق درآمدهای دولت نشانه توجه دولت به کردستان است.

 

زارعی کوشا با بیان اینکه پروژه راه‌آهن در یک سال گذشته، ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و اکنون آماده تحویل است، گفت: با توجه به اینکه توسعه خط ریلی ، توسعه اقتصادی استان را به همراه دارد و ۲۵ درصد تخصیص های سفر رییس جمهور محترم در حوزه راه‌آهن هزینه شد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8798