تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
0

یکی از مهمترین اولویت های پیرانشهر، توسعه اماکن آموزشی و گردشگری است

  • کد خبر : 8451
  • ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۸
یکی از مهمترین اولویت های پیرانشهر، توسعه اماکن آموزشی و گردشگری است

یکی از مهمترین اولویت های پیرانشهر، توسعه اماکن آموزشی و گردشگری است

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه توازن و توسعه پایدار به‌ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته شعار دولت سیزدهم است، گفت: یکی از مهمترین اولویت های پیرانشهر، توسعه اماکن آموزشی و گردشگری بوده که با اجرای طرح های مصوب سفر رئیس جمهور، بسیاری از شاخص های توسعه در این منطقه ارتقاء یافته است.

 

به گزارش صنعت _ محمدصادق معتمدیان در سفر به شهرستان پیرانشهر و در جمع مردم منطقه کهنه خانه با اشاره به بررسی و شناسایی مسائل و مشکلات شهرستان پیرانشهر اظهار کرد: مسئولان استان و این شهرستان با تمام توان پیگیر مطالبات مردم این منطقه هستند.

 

وی با قدردانی از میزبانی مردم پیرانشهر از زائران اربعین حسینی اضافه کرد: مردم اهل سنت پیرانشهر با برپایی موکب و خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی، پیام وحدت و همبستگی به جهان مخابره کردند که کاری بسیار ارزنده بود.

 

استاندار آذربایجان غربی در ادامه، تاکید کرد: در سفرهای پیشین، برنامه های خوبی برای شهرستان پیرانشهر تصویب شده بود که اکنون نتایج مثبت آن قابل مشاهده است.

 

معتمدیان افزود: یکی از مهمترین اولویت های پیرانشهر، توسعه اماکن آموزشی و گردشگری بوده و با اجرای طرح های مصوب سفر رئیس جمهور، بسیاری از شاخص های توسعه در این منطقه ارتقاء یافته است.

 

وی ادامه داد: مردم پیرانشهر در پیروزی انقلاب نقش بسزایی داشته و در دوران جنگ تحمیلی نیز سلاح به دست گرفته و علیه دشمن بعثی وارد نبرد شده و از خودگذشتگی و ایثار کردند.

 

وی گفت: در سال‌های گذشته به دلیل عدم برنامه ریزی، ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه این شهر رشد پیدا کرده که زیرساخت های لازم برای این مناطق هنوز مهیا نشده است.

 

استاندار آذربایجان غربی یاد آور شد: تمام مشکلات را نمی توان در زمان کوتاه رفع کرد اما باید اولویت بندی شود که این امر نیز صورت گرفته است.

 

معتمدیان با اشاره به اینکه مدرسه شین آباد باید دوباره ساخته شده و مجتمع سلامت شبانه روزی در این محله احداث شود، خاطرنشان کرد: خانه هلال احمر و مرکز آتش نشانی باید در محلات حاشیه ای پیرانشهر احداث و بحث اینترنت و مخابرات نیز در این مناطق تقویت شود.

 

وی در پایان گفت: برخی افراد وابسته به استکبار در اوایل انقلاب با اقدامات خود باعث تاخیر در شروع برنامه رشد و توسعه این منطقه شدند ولی با همه توان ایستاده ایم تا زمینه ارتقای شاخص های این منطقه را فراهم کنیم.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8451