تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
1

یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران، افزایش ضریب تاب آوری اقتصادی است

  • کد خبر : 7472
  • ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۰
یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران، افزایش ضریب تاب آوری اقتصادی است

یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران، افزایش ضریب تاب آوری اقتصادی است

 

استاندار لرستان جلوگیری از خام فروشی را از جمله اولویت های دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت : یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران افزایش ضریب تاب آوری اقتصادی است.

 

به گزارش الوند _ فرهاد زیویار در بازدید غرفه لرستان در پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران با بیان اینکه این استان ظرفیت‌های منحصر به فرد بسیاری دارد، بیان داشت: زنجیره ارزش موضوعی است که با توجه به راهبردی که دولت سیزدهم در پیش گرفته است به دنبال این است که از خام‌فروشی ممانعت به عمل آورد.

 

استاندار لرستان با اشاره به اینکه در لرستان و بسیاری از استان‌های دیگر، محصولات از کشور به صورت خام خارج می‌شوند عنوان کرد: این نمایشگاه به منظور ایجاد بازارهای صادراتی جهانی و تنوع‌بخشی به کالاهای صادراتی استان به منظور افزایش ضریب تاب‌آوری اقتصادی موثر خواهد بود.

 

وی به زنجیره‌های ارزش لرستان نیز گریزی زد و گفت: وجود ۸۰۰ هزار هکتار زمین زراعی که یک چهارم آنها آبی است و ۲ میلیون متر مربع منابع طبیعی و مرتع و همچنین رتبه‌ برتر آبزی‌پروری لرستان باعث شده یکی از موقعیت‌های اولویت‌دار استان کشاورزی باشد.

 

استاندار لرستان با اشاره به اینکه لرستان جز ۵ استان اول در حوزه تولید محصولات دامی و عسل است، گفت: معادن استان لرستان نیز از ظرفیت‌های مناسبی برخوردار هستند چنانچه در تولید پودر کربنات کلسیم لرستان موقعیت مناسبی دارد و در این نمایشگاه نیز یک بخش به توانمندی‌های معادن اختصاص دارد.

 

وی همچنین به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی لرستان اشاره کرد و گفت: قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب می‌تواند باعث شود لرستان در صنایع بالادستی و پایین دستی استان‌های همجوار خود موقعیت‌های مناسبی را کسب کند.

 

استاندار لرستان یادآورشد: صنعت نساجی در لرستان با تولید ۲۵ میلیون متر جزو رکورداران کشور محسوب می‌شود که این تولید نسبت به یک سال و نیم گذشته ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

 

پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ با حضور حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در سالن اجلاس سران در تهران گشایش یافت.

 

در این نمایشگاه ۷۵۰ شرکت داخلی حضور دارند و ۶۰ کشور از نقاط مختلف دنیا آمادگی خود را برای بازدید از این نمایشگاه اعلام کرده‌اند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7472