تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

گره گشایی از مشکلات پنج واحد تولیدی در استان همدان

  • کد خبر : 5799
  • ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۹
گره گشایی از مشکلات پنج واحد تولیدی در استان همدان

گره گشایی از مشکلات پنج واحد تولیدی در استان همدان

معاون اقتصادی استاندار همدان از گره گشایی مشکلات پنج واحد تولیدی در این استان خبر داد و گفت : حمایت موثر از بخش تولید و تولیدکنندگان و رفع موانع موجود در مسیر رشد و توسعه اقتصادی استان به عنوان یک اولویت اساسی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش الوند _ ظاهر پور مجاهد روز سه شنبه در سی و پنجمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان اظهار داشت: ۵۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات به منظور رونق و رفع مشکلات فعالیت‌ ۲ واحد صنعتی و کشاورزی با تصمیم و تصویب در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، پرداخت شد.

وی ادامه داد: بررسی مسایل و مشکلات سه طرح صنعتی و تولیدی دیگر نیز از دیگر  مباحث این جلسه بود که با بررسی کارشناسی و تصمیمات موثر، موانع و مشکلات فرا روی این واحدها مرتفع شد.

معاون استاندار همدان اضافه کرد : یکی از طرح های تولیدی شامل کارخانه تولید پک استریل اتاق عمل و تجهیزات پزشکی به دلیل جانمایی نامناسب و حساسیت موضوع بهداشتی آن برای مراحل صدور پروانه بهره برداری و تعیین تکلیف نهایی به وزارت بهداشت ارجاع گردید.

وی گفت: این سه واحد در مسیر فعالیت با مشکلاتی مانند تقسیط بدهی گاز و بدهی بانکی مواجه بودند که با بررسی و تقسیط وام های پرداختی این واحدها به شرط آنکه با تمام توان ادامه فعالیت دهند و همچنین افزایش اشتغال داشته باشند، موافقت شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان با اشاره به رویکرد محوری مدیریت ارشد اجرایی استان برای رونق تولید و رشد اقتصادی، افزود: حمایت موثر از بخش تولید و تولیدکنندگان و رفع موانع موجود در مسیر رشد و توسعه اقتصادی استان به عنوان یک اولویت اساسی در دستور کار قرار دارد.

پورمجاهد با تاکید بر ضرورت همکاری و تعامل بیشتر بانک‌های استان با ستاد در راستای حمایت از واحدهای تولیدی یادآور شد: حمایت و پشتیبانی از صنایع موجود برای رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار، زمینه مناسب برای حضور فعال و موثر بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در عرصه اقتصادی و حوزه تولید استان را فراهم می‌کند.

وی تصریح کرد: تیم مدیریتی اقتصادی در استان همدان با محوریت استاندار به صورت جدی و عملی حامی تولیدکنندگان هستند که علاوه بر جلسات ستاد تسهیل در هیات خبرگان بانکی و شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی نیز مسائل و مشکلات این قشر مطرح و به صورت دقیق بررسی می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی در مرحله نخست باید در سامانه ستاد تسهیل به نشانی tashil.stsm.ir تقاضای خود را ثبت کنند و سپس درخواست آنها در اختیار دستگاه مربوطه قرار می‌گیرد تا در صورت رفع نشدن مشکل، موضوع در ستاد تسهیل استان مطرح و برای رفع آن تصمیم گیری شود.

پورمجاهد در پایان گفت: علاوه بر این، مرکز شبانه روزی رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان نیز از سال گذشته برای پاسخگویی به مسایل و مشکلات این حوزه، راه اندازی و فعال شده است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5799