تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
1

گره کوری در کبودرآهنگ همدان که به دستور رییس جمهور باز شد  

  • کد خبر : 7226
  • ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۰:۱۸
گره کوری در کبودرآهنگ همدان که به دستور رییس جمهور باز شد   

گره کوری در کبودرآهنگ همدان که به دستور رییس جمهور باز شد

 

یکی از مطالبات جدی و خواسته اصلی مردم و برخی از کشاورزان کبودرآهنگ و در عین حال معضل پیچیده این شهرستان تملک حدود ۲۲ هکتار اراضی کشاورزی از سوی سازمان ملی مسکن بود که این گره کور در جریان سفر مرداد ماه سال گذشته رییس جمهور به این شهرستان باز شد.

 

 

به گزارش الوند به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، مردم شهرستان کبودرآهنگ از حدود ۴۰ سال پیش گریبانگیر این مشکل بودند و یکی از دغدغه های جدی مسئولان در دولت های گذشته بود که در دولت مردمی سیزدهم و با دستور صریح آیت الله رییسی این معضل حل شده و به زودی اسناد مالکیت این اراضی با توجه به اعلام راه و شهرسازی شهرستان به متقاضیان و مردم واگذار می شود.

 

 

فرماندار شهرستان کبودرآهنگ در این باره گفت: باز شدن گره بزرگ زمین‌شهری و اوقاف کبودرآهنگ نتیجه سفر رییس جمهور به این شهرستان (سال گذشته) و یکی از برجسته ترین خدمات و اقدامات نظام بعد از انقلاب اسلامی است.

 

 

مسلم غلامی با اشاره به اتفاقات برجسته سال گذشته در کبودرآهنگ با تشریح اقدامات و دستاوردهای دولت مردمی و انقلابی سیزدهم اظهار داشت: مشکل زمین شهری و اوقاف از گره‌های سخت و مشکلات بزرگ شهرستان کبودرآهنگ بود که در جریان سفر رییس جمهور به این دیار و در جمع مردم بعد از طرح آن توسط امام جمعه با دستور شخص رییس جمهور به دست ایشان باز شد که باعث رونق در این شهرستان می شود.

 

 

وی ادامه داد: این مشکلات بسیار مهم با پیگیری‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تدبیر استاندار همدان و تلاش‌های شبانه روزی نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی حل شد و آینده و چشم‌انداز بسیار روشنی در انتظار شهر و شهرستان کبودرآهنگ است.

 

 

فرماندار کبودرآهنگ اظهار داشت: در حوزه مسکن در شهرستان کبودرآهنگ، ۲۲۷ متقاضی که پول خود را واریز کرده‌اند با قرعه‌کشی به آنها واگذار می‌شود و حدود ۱۳ هکتار زمین در شهر کبودراهنگ اضافه خواهد شد.

 

 

غلامی، ساخت و مقاوم سازی مسکن روستایی را یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری برشمرد و اظهار داشت: ۲۰۰ واحد روستایی در بحث مقاوم سازی مسکن روستایی تاکنون مقاوم سازی شده است.

 

شهرستان کبودرآهنگ با ۱۴۰ هزار نفر جمعیت، سه بخش، سه شهرستان و ۱۲۷ روستا، ۱۹ درصد مساحت استان همدان را تشکیل داده است.

 

 

آیت‌الله «سیدابراهیم رییسی» رییس جمهور اسلامی ایران پنج‌شنبه ۶ مرداد ۱۴۰۱ در سی‌امین سفر استانی خود، وارد همدان شد، سفررییس جمهور ۲۴ هزار میلیارد تومان ارمغان برای استان همدان به همراه داشت که شامل ۱۴ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح های عمرانی، اقتصادی و خدماتی و پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در بخش های مختلف است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7226