تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
1

گردشگری موتور محرکه توسعه اقتصادی استان همدان است

  • کد خبر : 8456
  • ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۵
گردشگری موتور محرکه توسعه اقتصادی استان همدان است

گردشگری موتور محرکه توسعه اقتصادی استان همدان است

استاندار همدان از صنعت گردشگری به عنوان موتور محرکه توسعه اقتصادی این استان نام برد و گفت:حوزه کشاورزی و صنعت با محدودیت‌هایی مانند بحران کم‌آبی مواجه است لذا اقتصاد استان باید به سمت گردشگری حرکت کند.

 

به گزارش صنعت _ دکتر علیرضا قاسمی‌ فرزاد در حاشیه بازدید از دشت میشان و مجموعه گنج‌نامه اظهار داشت : وجود بیش از یک‌هزار و ۸۰۰ اثر و جاذبه‌ی گردشگری می‌تواند استان همدان را به یک استان پیشرو در صنعت گردشگری تبدیل کند که در این راستا ثبت جهانی هگمتانه برای حرکت به سمت گردشگری یک نقطه عطف در تاریخ همدان است.

 

وی از صنعت گردشگری به عنوان موتور محرکه توسعه اقتصادی این استان نام برد و گفت : حوزه کشاورزی و صنعت با محدودیت‌هایی مانند بحران کم‌آبی مواجه است لذا اقتصاد استان باید به سمت گردشگری حرکت کند که در این زمینه دولت از بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت‌های مختلف در  این عرصه‌ حمایت می کند.

 

 

نماینده عالی دولت در استان همدان معرفی آثار و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی این استان به مردم کشور و جهان را حلقه مفقوده صنعت گردشگری ذکر کرد و گفت:با تمام توان از مجموعه‌هایی که در صنعت گردشگری فعالیت کنند چه در‌ بحث زیرساخت، هتل، اماکن گردشگری، عرصه‌های تاریخی و طبیعی حمایت می‌کنیم.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8456