تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
0

گام بلند استاندار کرمانشاه برای ارتقای زیرساخت های جاده ای و پایانه های مرزی استان کرمانشاه

  • کد خبر : 8420
  • ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۱
گام بلند استاندار کرمانشاه برای ارتقای زیرساخت های جاده ای و پایانه های مرزی استان کرمانشاه

گام بلند استاندار کرمانشاه برای ارتقای زیرساخت های جاده ای و پایانه های مرزی استان کرمانشاه

 

 استاندار کرمانشاه در نشست با معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ،خواستار توسعه زیرساخت های جاده ای و پایانه های مرزی این استان شد که ماحصل آن به توافقات مهم و توسعه آفرین برای ارتقای زیرساخت های این استان منجر شد.

 

به گزارش صنعت _ محمد طیب صحرایی در نشست با شهریار افندی زاده ،معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی که با حضور معاون عمرانی استاندار کرمانشاه، مدیرکل راهداری این استان، معاون مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرکل فرودگاه‌ها و مدیر هواپیمایی استان کرمانشاه برگزار شد ، گزارش جامعی از اقدامات دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی در استان در سال ۱۴۰۲ را ارایه و خواستار توسعه زیرساخت های جاده ای و پایانه های مرزی این استان شدکه مورد موافقت قرار گرفت.

 

در این نشست مقرر شد عملیات اجرایی تکمیل دوبانده شدن مسیر سرپل ذهاب – قصرشیرین، پس از ایام اربعین امسال آغاز و قبل از اربعین سال آینده به اتمام برسد ،همچنین مقرر شد احداث باند دوم اسلام آباد به حمیل شاهبداغ به طول ۴۷ کیلومتر، احداث باند دوم کنگاور به نهاوند به طول ۳ کیلومتر، احداث ۶ کیلومتر مسیر برگشت کمربندی قصرشیرین و ۵ کیلومتر و شروع عملیات خاکی دوبانده کردن محور قصرشیرین به سرپل ذهاب به طول ۲۰ کیلومتراز اقدامات اداره کل راه و شهرسازی استان در سال جاری باشد.

 

تعریض مسیر پاتاق و حل مشکل ترافیکی و ایجاد کمربندی در شهرهای ماهیدشت، بیستون و حمیل توسط وزارت راه و شهرسازی از دیگر توافقات این نشست بود.

 

همچنین در حوزه فرودگاهی بر تسریع در تکمیل باند اصلی فرودگاه طبق برنامه توافقی و افزایش پروازها تاکید شد.

 

در حوزه راه آهن بر تسریع در ساخت قطعه کرمانشاه _ اسلام آباد تا قبل از اربعین سال آینده به شکل ویژه تاکید شد.

 

در ادامه این نشست استاندار کرمانشاه خواهان توسعه زیرساخت ها در مرزهای خسروی، پرویزخان و سومار و توسعه پارکینگ ها در مسیر خسروی تا قصرشیرین برای اربعین آینده شد.

 

موضوع ایجاد زیرساخت های اقامتی برای ادارات و ارگان‌های خدمات رسان در خسروی هم مورد توافق قرار گرفت.

 

علاوه بر این ها موضوع افزایش ناوگان حمل و نقل عراق در مرز خسروی و مسیر کربلا در کشور عراق مورد توافق قرار گرفت.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8420