تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
1

کنگره شهدای شهرستان تویسرکان ۵ مرداد برگزار می شود

  • کد خبر : 3988
  • ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰:۰۳
کنگره شهدای شهرستان تویسرکان ۵ مرداد برگزار می شود

کنگره شهدای شهرستان تویسرکان ۵ مرداد برگزار می شود

فرماندار تویسرکان از برگزاری کنگره شهدای این شهرستان در روز ۵ مرداد همزمان با سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد خبر داد.

 

همدان_ الوند _ حسین افشاری درجلسه هماهنگی دبیران کمیته های دومین کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید استان همدان که با حضور سردار فرجی جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان  برگزار شد، اظهار داشت: در شرایطی برای برگزاری دومین کنگره ۸۰۰۰ شهید استان همدان برنامه ریزی می کنیم که در کنگره اول سرداربزرگ وحبیب سپاه ،سردار شهید همدانی توانست با فعالیت چشمگیر خود این کنگره را در سطح بسیار عالی و تاثیر گذار برگزار کند که جا دارد پس از شهادت ایشان، در دومین کنگره توجه ویژه ای نسبت به مقام این شهید بزرگوار صورت گیرد.

وی افزود: در شهرستان تویسرکان ۱۲کمیته برای برگزاری این کنگره تشکیل شده است که ۷کمیته مطابق برنامه حرکت کرده و ۵ کمیته نیز از زمان بندی عقب است که جا دارد با تلاش مضاعف خود را با برنامه هماهنگ نمایند.

افشاری تصریح کرد:شهرستان تویسرکان با سبقه و پیشینه‌ای که دارد همواره در برگزاری مراسمات و یادبود شهدا، جز شهرستان های پیشتاز استان همدان بوده و با همت و اهتمامی که مدیران از خود نشان می دهند این بار نیز مراسمی در خور شأن و منزلت شهدا برگزار خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه کنگره شهدا باید در متن زندگی مردم ظهور و بروز داشته باشد، یاد آور شد: این کنگره از این نظر حائز اهمیت است که شهدای حوزه‌ها و قشر‌های مختلف را به نسل جوان و نسلی که هیچ سابقه و اطلاع درستی از آن همه رشادت‌ها و ایثارگری‌ها ندارند معرفی می‌کند.

 

فرماندار تویسرکان در ادامه از برگزاری کنگره شهدای این شهرستان در روز ۵ مرداد همزمان با سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد خبر داد و تصریح کرد:‌ شهرستان تویسرکان ۷۵۰ شهید در راه نظام جمهوری اسلامی تقدیم کرده است که سعی داریم به یاد شهدا، ۷۵۰ خدمت ماندگار را در راستای این کنگره نام گذاری، افتتاح و بهره‌برداری برسانیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان تویسرکان طرح سپاس را اقدامی ارزشمند توصیف کرد که توسط کنگره ۸۰۰۰شهید استان همدان ارایه شده که طبق آن از مسولان به دیدار ۷۵۰ خانواده شهید شهرستان تویسرکان خواهند رفت و حضوراً نسبت به این عزیزان  ادای احترام خواهند کرد.

 

وی در پایان خواستار استفاده از ظرفیت بانوان خانه دار دربیان سیاست های این کنگره  شد و گفت: معمولاً در اغلب برنامه‌ها بیشتر بانوان شاغل ادارات مد نظر قرار می گیرد و این درحالی است که عمده بانوان جامعه را خانم‌های خانه‌دار تشکیل می‌دهند که وظیفه ای بسیار ارزشمند و شریف برعهده دارند که باید از این ظرفیت استفاده شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=3988