تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

کشف ۲ تن و ۷۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در کرمانشاه

  • کد خبر : 2114
  • ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹
کشف ۲ تن و ۷۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در کرمانشاه

کشف ۲ تن و ۷۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در کرمانشاه

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: طی ۷ ماه سپری شده از سال جاری ۲ تن و ۷۱۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در کرمانشاه کشف شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۲ تن و ۱۳۹ کیلوگرم کشفیات، ۲۷ درصد رشد نشان می دهد.

 

کرمانشاه _الوند_ سردار “علی اکبر جاویدان” در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه، ۲ هزار و ۱۵۴ نفر از قاچاقچیان، خرده فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر دستگیر شدند.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع افراد دستگیر شده یک هزار و ۹۶۱ نفر خرده فروش و توزیع کننده و ۱۹۳ نفر نیز از قاچاقچیان حرفه ای بودند که آمار دستگیری ها نسبت به سال گذشته حدود ۶ درصد رشد داشته است.

سردار جاویدان در عین حال از دستگیری و جمع آوری یک هزار و ۶۶۰ معتاد از سطح شهرهای استان خبر داد و گفت: این رقم در مقایسه با هفت ماهه سال قبل که ۸۳۶ نفر بودند ۹۸ درصد رشد نشان می دهد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه انهدام ۳۲ باند تهیه و توزیع مواد مخدر را از دیگر اقدامات صورت گرفته عنوان کرد و گفت: انهدام این تعداد باند در مقایسه با ۲۶ باند منهدم شده سال قبل ۲۳ درصد رشد داشته است.

وی همچنین به پلمب ۷۳ مکان تهیه و توزیع مواد مخدر نیز اشاره و اظهار کرد: این تعداد در مقایسه با سال گذشته که ۲۷ مکان بوده است رشد ۱۷۰ درصدی را نشان می دهد.

سردار جاویدان در پایان مبارزه با پدیده خانمانسوز اعتیاد را از جزو برنامه های اولویت دار پلیس کرمانشاه عنوان و ابراز امیدواری کرد دیگر دستگاه های متولی برخورد با این پدیده نیز پای کار آمده و عرصه را بیش از پیش برای قاچاقچیان تنگ کنند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=2114

برچسب ها