تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
0

کریدور بزرگراهی کامیاران – کرمانشاه باید تا شهریورماه تکمیل شود/اصلاح ۷۸نقطه حادثه‌خیز

  • کد خبر : 3974
  • ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۴
کریدور بزرگراهی کامیاران – کرمانشاه باید تا شهریورماه تکمیل شود/اصلاح  ۷۸نقطه حادثه‌خیز

کریدور بزرگراهی کامیاران – کرمانشاه باید تا شهریورماه تکمیل شود/ اصلاح ۷۸ نقطه حادثه ساز

استاندار کرمانشاه گفت: کریدور بزرگراهی کامیاران – کرمانشاه یکی از محورهای مهم مبادلاتی استان است که باید تا هفته دولت در شهریورماه تکمیل و به بهره برداری برسد.

 

به گزارش الوند_ بهمن امیری مقدم  در نشست شورای ترافیک استان کرمانشاه که با حضور معاون عمرانی استاندار، مدیران کل راهداری و راه و شهرسازی، شهردار کرمانشاه و مدیران عضو این شورا برگزار شد؛ عنوان کرد: موضوع حادثه فرو ریختن ساختمان متروپل در آبادان یک هشدار جدی برای همه است و باید در کرمانشاه هم دستگاه‌های مسئول هر چه سریع تر ساختمان‌ها و سازه‌های خطرآفرین را شناسایی و اقدامات لازم و قانونی در قبال آن‌ها را انجام دهند.

وی افزود: در تعطیلات پیش رو بی گمان شاهد حضور مسافران زیادی در سطح استان خواهیم بود و دستگاه‌های مربوطه از هم اکنون باید پیش بینی های لازم برای حضور این گردشگران بیاندیشند.

استاندار کرمانشاه بر ضرورت سختگیری لازم در صدور گواهی رانندگی برای افراد متقاضی تاکید کرد و گفت: افرادی که برای دریافت گواهینامه اقدام می‌کنند حتما باید هم آموزش کافی ببینند و هم یک آزمون استاندارد از آن‌ها گرفته شود تا در آینده حادثه آفرین نباشند.

وی یادآور شد: خوشبختانه نقاط حادثه‌ساز استان از حدود ۱۰۰ مورد به ۲۲ مورد کاهش پیدا کرده است و در سطح شهر کرمانشاه هم کارهای خوبی در این زمینه انجام شده که به کاهش تصادفات کمک کرده است.

امیری مقدم  بر ضرورت برخورد قاطع با رانندگان حادثه آفرین تاکید کرد و گفت: پلیس باید این رانندگان قانون شکن که جاده ها را ناامن می کنند، شناسایی کند و علاوه‌ بر اعمال جریمه، مدتی آن‌ها را از رانندگی محروم کند و برای آن‌ها آموزش‌های تکمیلی در نظر بگیرد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت برخورد با ساخت و سازهای غیرقانونی در حریم جاده‌ها اشاره کرد و گفت: راهداری باید جلوی ساخت و سازهای غیرقانونی در حریم راه‌ها را بگیرد و اجازه ندهد افراد سودجو به حقوق عمومی تجاوز کنند.

مدیر ارشد استان کرمانشاه  به بهره‌برداری کامل از بزرگراه کامیاران – کرمانشاه تا هفته دولت نیز گریزی زد و اضافه نمود: شرکت زیرساخت موظف است آن بخش این بزرگراه را که تکمیل شده، هر چه زودتر زیر بار ترافیک ببرد و بقیه مسیر را هم تا هفته دولت به طور کامل به بهره‌برداری برساند.

وی خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از این جاده به کاهش تصادفات و ترافیک در مسیر محوری کرمانشاه – کامیاران بسیار کمک می کند.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=3974